نقض حریم هوایی و دریایی لبنان ازسوی رژیم صهیونیستی

بیروت - ایرنا - جنگنده های رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه در سه نوبت با نادیده گرفتن حاكمیت لبنان حریم هوایی این كشور را در مناطق مختلف نقض كردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری لبنان (NNA)، این جنگنده ها در چند نوبت با ورود به حریم هوایی لبنان در منطقه مرجعیون در جنوب لبنان در سطح پایین اقدام به پرواز كردند.
در منطقه جزین در جنوب لبنان و نزدیك شهر بندری صیدا نیز یك فروند جنگنده نظامی رژیم صهیونیستی وارد حریم هوایی لبنان شد.
در سومین مورد از نقض حریم هوایی لبنان نیز جنگنده های رژیم صهیونیستی وارد آسمان منطقه نبطیه و اقلیم التفاح در جنوب این كشور شدند.
در همین حال یك فروند قایق رژیم صهیونیستی نیز با ورود به حریم آب های لبنان در منطقه راس الناقوره در جنوب این كشور پس از 5 دقیقه گشت زنی از آن خارج شد.
تجاوزهای رژیم صهیونیستی به حریم هوایی و دریایی لبنان به صورت هر روزه و مستمر ادامه دارد و این كشور بارها از شورای امنیت سازمان ملل و مجامع بین المللی خواستار اقدام برای پایان آنها شده است.
رژیم صهیونیستی در سایه حمایت های آمریكا دست به این تجاوزها می زند و ایالات متحده نیز از وتوی خود در شورای امنیت در مواقع محكومیت این رژیم استفاده می كند.
لبنان موضوع تجاوزهای هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی را به نیروهای موقت حافظ صلح سازمان ملل (یونیفل) در این كشور گزارش می كند.
شبد**خاورم*1436**1379