۱۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۳
کد خبر: 83264803
۰ نفر
115 هكتار از اراضي كشاورزي شهرستان آوج خسارت ديد

قزوين - ايرنا - سرپرست فرمانداري آوج گفت:115 هكتار از اراضي كشاورزي اين شهرستان بر اثر بارندگي هاي اخير و طغيان رودخانه ها خسارت ديد.

مهدي افتخاري روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طبق برآوردهاي اوليه 88 هكتار گندم و جوي ديم و 27 هكتار مزارع آبي شهرستان طي اين بارندگي ها خسارت ديده
است.
وي در خصوص اماكن غير مسكوني تخريب شده، تصريح كرد: بيش از 938 طويله، دامداري سنتي، مرغداري و انبار علوفه در 81 روستا از 10 تا 100 درصد تخريب شده و هنوز جمع بندي نهايي در اين زمينه صورت نگرفته است.
افتخاري با بيان اينكه حدود 30 هزار نفر معادل 70 درصد جمعيت ساكن در شهرستان آوج روستايي هستند، اظهار داشت: بيش از 270 واحد مسكوني در 50 روستاي اين شهرستان از 10 تا 100 درصد آسيب ديدند.
اين مسئول در ادامه با اشاره به آغاز عمليات بازسازي خسارات وارده در اين شهرستان، گفت: با استفاده از چندين دستگاه لودر و بيل مكانيكي چندين پل روستايي كه تخريب شده بود، ترميم و بازسازي شد.
وي اضافه كرد: ارتباط روستاهاي هلدر، داسكين، ميلاق، هلدر و ميان دره با كمك عوامل راهداري برقرار شده و هم اينك ارتباط تمامي راه هاي روستايي برقرار است.
افتخاري در خصوص قطعي گاز و آب شرب در برخي روستاهاي اين شهرستان توضيح داد: عليرغم تخريب 40 درصدي قنات اصلي اين شهرستان بر اثر بارندگي،بلافاصله براي برقراري آب شرب در روستاهاي ساغران سفلي، اروان و شورآب و همچنين وصل شدن گاز مشتركان اقدام شد.
اين مسئول با قدرداني از همكاري بخش هاي خصوصي و نيروهاي ستاد بحران شهرستان، گفت: معدن داران و كارگاه هاي ماسه شويي شهرستان با در اختيار قرار دادن همه تجهيزات خود به ياري ستاد بحران شهرستان شتافتند و بايد از همكاري و همراهي آنها قدرداني كرد.
طي بارندگي هاي اخير شهرستان آوج با 86 ميلي متر بارش بيشترين ميزان بارندگي را در استان داشته است.
شهرستان آوج در فاصله 125 كيلومتري شهر قزوين واقع شده است.
9925* 6101