اعتبارات مدیریت بحران به دانشگاه های سیل زده اختصاص می یابد

تهران – ایرنا – معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: هم زمان با آغاز به كار دانشگاه ها و برآورد خسارت های وارد شده به مراكز آموزشی سیل زده، اعتبارات مدیریت بحران كشور به دانشگاه ها اختصاص می یابد.

محمدتقی نظرپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا در مورد برآورد خسارت های وارد شده به دانشگاه های در معرض سیل، اظهار كرد: خسارت های وارد شده به دانشگاه ها پس از برآوردها، از محل اعتبارات مدیریت بحران تامین می شود.
نظرپور با بیان اینكه ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعتبار خاصی برای شرایط بحرانی ندارد و تعریف شده نیست، افزود: از اعتبارات مدیریت بحران كه توسط وزارت كشور و دولت تامین شده است، خسارت های وارده به دانشگاه ها جبران می شود.
وی در مورد دانشگاه های آسیب دیده در حادثه سیل، اظهار كرد: بر اساس اطلاعات حاصله دو دانشگاه شهید چمران اهواز و علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان با مشكلاتی روبرو شدند. در مورد وضعیت واحدهای دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور اطلاعات لازم پس از شروع كلاس ها تكمیل می شود.
نظرپور در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به شروع كلاس های دانشگاه های مناطق سیل زده، تاكید كرد: طبق اعلام استانداری خوزستان و همراهی وزارت علوم، تعطیلات نوروزی دانشگاه های خوزستان به منظور آماده سازی فضاهای آموزشی و خوابگاه ها تا هفته آینده ادامه دارد.
وی در مورد دانشگاه لرستان، گفت: دانشكده مهندسی دانشگاه لرستان هم در حادثه سیل با مشكلاتی مواجه شده كه دانشگاه این استان هم با یك هفته تاخیر آغاز به كار می كند.
یادآور می شود كه در هفته جاری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور بخشنامه ای به تمام مراكز آموزشی كشور تاكید كرد كه با تاخیر دانشجویان مناطق سیل زده مساعدت شود.
9492**1584