ايران بدون بازي و سرمربي همچنان تيم اول فوتبال آسيا است

تهران- ايرنا- تيم ملي فوتبال كشورمان همچنان در رنكينگ فيفا تيم اول آسيا محسوب مي شود و جايگاهش نسبت به ماه گذشته يك پله صعود كرده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فدراسيون جهاني فوتبال رده بندي تيم هاي ملي دنيا را در شرايطي اعلام كرد كه تيم ملي ايران در حالي كه هيچ بازي پس از جام ملت هاي آسيا انجام نداده است، همچنان رده نخست رنكينگ فيفا در قاره كهن را در اختيار دارد.
نكته جالب در مورد جايگاه تيم ملي ايران اين است كه تيم كشورمان بدون حتي انجام بازي، جايگاهش نسبت به قبل يك پله صعود كرده است و تيم كشورمان در اين رده بندي در رتبه بيست و يكم جهان جاي گرفته است.
اين در حالي است كه در پنج تيم برتر هيچ تغييري رخ نداده است. بلژيك همچنان در رنكينگ فيفا اول است و تيم هاي ملي فرانسه، برزيل، انگليس و كرواسي به ترتيب در رده هاي دوم تا پنجم قرار دارند.
در قاره آسيا هم تيم كشورمان كه تيم نخست آسيا محسوب مي شود، در جايگاه بيست و يكم جهان قرار گرفته و پس از آن ژاپن تيم دوم آسيا و بيست و ششم جهان محسوب مي شود.
كره جنوبي و استراليا هم به ترتيب در رنكينگ فيفا در جايگاه سي و هفتم و چهل و يكم قرار دارند.
قطر قهرمان جام ملت هاي آسيا هم در رتبه پنجاه و پنجم جهان و پنجم آسيا قرار گرفته و جايگاهش برعكس ساير تيم هاي آسيايي كه يك پله صعود داشتند، تغييري در رنكينگ نداشته است.
ورزشي**9463*1834

سرخط اخبار ورزش