۱۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۹
کد خبر: 83264596
۰ نفر
روحانیان شیعه و اهل سنت خراسان گردهم آمدند

مشهد - ایرنا - گردهمایی روحانیان، ائمه جمعه و جماعت، مدیران و مدرسان حوزه های علمیه شیعه و اهل سنت استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی با عنوان «همایش بزرگ سفیر هدایت» به مناسبت مبعث رسول اكرم (ص) روز پنجشنبه در مشهد برگزار شد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در این همایش گفت: روحانیان باید در برنامه های دینی و مذهبی و سخنرانی ها مروج امید و نشاط در جامعه باشند و از طرح مسایل تفرقه انگیز خودداری كنند.
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی افزود: علما و روحانیان همان گونه كه وظیفه دارند كاستی ها را برای مردم بازگو كنند باید همگان را نسبت به فرصت هایی كه نظام جمهوری اسلامی ایران برای آحاد افراد جامعه ایجاد كرده نیز آگاه كنند.
وی در ادامه به تلاش دشمنان برای تفرقه انگیزی میان مسلمانان اشاره و بیان كرد: وظیفه روحانیان در جامعه، روشنگری به ویژه برای نسل جوان است تا همگان نسبت به فتنه دشمنان اسلام آگاه باشند.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: آگاهی بخشی جوانان وظیفه همه علما و روحانیان است زیرا دشمن به دنبال ایجاد ناامیدی و یاس در جامعه هستند.
وی همچنین گفت: برخی كشورهای اسلامی به ویژه عربستان سعودی تحت تسلط جبهه استكبار قرار دارند لذا علمای شیعه و اهل سنت باید حقیقت را برای همگان بازگو كنند؛ برخی افراد با جهالت و نادانی، جوانان را گمراه می كنند و در این میان علما و روحانیان می بایست با روشنگری هدایتگر جامعه باشند.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان نیز در این گردهمایی گفت: 800 نفر از روحانیان شیعه و اهل سنت استان های سه گانه خراسان امروز در مشهد گردهم آمدند.
حجت الاسلام اكبر فرجام افزود: این گردهمایی به مناسبت فرخنده سالگرد مبعث رسول مكرم اسلام (ص)برگزار شد و در همین چارچوب روحانیان و علمای شیعه و اهل سنت خراسان با وظایف و مسئولیت هایشان در قبال امت اسلامی بیشتر آشنا شدند.
او ادامه داد: نگاه ما مبتنی بر اتحاد و همبستگی همه مسلمانان است و بر این اساس در امت اسلامی شیعه و سنی با هم دیده می شود.
حوزه علمیه خراسان با یك هزار و 200 سال قدمت و 35 هزار طلبه در حال تحصیل در 152 مدرسه علمیه تحت نظر دو هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مركز حوزوی ایران است.
اكنون افزون بر 40 جلسه درس خارج و 400 نشست درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان برقرار است.
همچنین دو هزار مسجد و 40 مدرسه علوم دینی هموطنان اهل سنت با افزون بر دو هزار طلبه سنی در استانهای سه گانه خراسان فعالیت دارند.
8005/1858