۱۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۲
کد خبر: 83264533
۰ نفر
جاده روستاهای دشتبال و  سرباز در سمیرم مسدود است

اصفهان- ایرنا- مسیر دسترسی به روستاهای دشتبال و سرباز از توابع بخش پادنای علیا در جنوب سمیرم در پی بارش های اخیر و رانش كوه مسدود است.

فرماندار سمیرم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش های پی درپی بازگشایی مسیر روستاهای سرباز و دشتبال را با مشكل مواجه كرده اما تلاش راهداران برای مرمت این راه ادامه دارد.
محمدرضا عسگریان درباره قطع برق روستای دشتبال هم گفت: برق روستا بعد از 48 ساعت با تلاش امور برق منطقه وصل شده است.
وی همچنین به وضعیت نامناسب جاده دسترسی سمیرم اصفهان به سی سخت در استان كهگیلویه و بویراحمد اشاره كرد و از مردم و مسافران خواست تا بهتر شدن وضعیت این جاده از این مسیر تردد نكنند.
فرماندار سمیرم با بیان اینكه جاده سی سخت كوهستانی و در دل زاگرس واقع شده است تصریح كرد: امكان ریزش سنگ در این مسیر وجود دارد و وضعیت بارش های چند روز اخیر شرایط نامناسبی را دراین مسیرایجاد كرده است.
عسگریان افزود :استاندار اصفهان در سفر به سمیرم و مناطق مختلف این خطه از پل‌های تخریب شده، رودخانه ها، سد حنا و بافت فرسوده آسیب دیده این منطقه بازدید كرد.
فرماندار سمیرم تاكید كرد: شرایط آب و هوایی در 2 روز گذشته بهتر شده و كار بازسازی و عملیات راهداری سرعت بهتر گرفته است.
وی با بیان اینكه وضعیت آب آشامیدنی 21 روستا در بخش پادنای سمیرم با وجود فروكش كردن سیلاب و بارندگی ها هنوز قابل آشامیدن نیست ادامه داد: كاركنان اداره آب روستایی شبانه روز در حال كار و تلاش برای بهبود این وضعیت هستند.
وی اظهار داشت: در زمان حاضر آب آشامیدنی این روستاها در جنوب سمیرم با توزیع آب معدنی تامین می شود.
سیلاب و آبگرفتگی های روزهای گذشته بیش از یكهزار میلیارد ریال خسارت به بخش ها و زیر ساخت های سمیرم وارد و حدود 150 خانوار ساكن در بافت فرسوده و خانه های قدیمی مركز شهرستان و سایر شهرهای این شهرستان را مجبور به ترك ساختمان ها و اسكان اضطراری در مدارس كرد.
شهرستان سمیرم در 160 كیلومتری جنوب اصفهان و 164 كیلومتری شمال یاسوج واقع شده است.
6022/ 7147

سرخط اخبار استان‌ها