۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
کد خبر 83264483
۰ نفر
3000 نفر از فارس به عتبات عاليات اعزام شدند

شيراز- ايرنا- مدير كل حج و زيارت استان فارس اعلام كرد: در ايام نوروز قريب به 3000 نفر از اين استان به مرقد امامان معصوم (ع) در عتبات عاليات عراق اعزام شدند و اين مكان ها را زيارت كردند.

عليرضا زينلي پنجشنبه 15 فروردين ماه در گفت و گو با ايرنا عنوان كرد:اين زائران در قالب 80 كاروان به صورت زميني و هوايي به عتبات عاليات اعزام شدند.
وي ادامه داد: با پيگيري هاي صورت گرفته در نوروز 98 تعداد پروازها از استان فارس هفته اي يك پرواز به دو پرواز مستقيم به مقصد نجف افزايش يافت.
زينلي با بيان اينكه كاروان هاي زميني نيز در اين ايام به خدمات رساني به زائران پرداختند، افزود: روزي 4 تا 8 كاروان 40 نفره از استان فارس به صورت زميني به عتبات عاليات اعزام شدند.
مدير كل حج و زيارت استان فارس بيان كرد: با توجه به اينكه تعداد پروازهاي اين استان در مقايسه با سال گذشته افزايش يافته است، مي توان گفت شاهد افزايش تعداد زائران در ايام نوروز بوده ايم.
زينلي با اشاره به اينكه بروز سيل در استان هاي فارس و خوزستان اختلالي در روند اعزام زائران و كاروان هاي زميني ايجاد نكرد، بيان داشت: بر اساس هماهنگي هايي كه با ستاد بحران و سازمان هواشناسي و پليس راه انجام شد همه كاروان هاي فارس در صحت و سلامت اعزام شدند و بازگشتند.
زينلي همچنين با اشاره به حادثه سيل پنجم و ششم فروردين ماه در شيراز ضمن همدردي با مردم داغدار و آسيب ديده بيان كرد: كارگزاران حج و زيارت فارس در اين ايام با تمام تواني كه داشتند دفاتر خود را در اختيار مهمانان نوروزي اسير در سيل قرار دادند و به آنها ياري رساندند و كمك‌هاي خوبي به اين افراد ارائه كردند.
7375 /1876