۱۵ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۷
کد خبر: 83264365
۰ نفر
راه های روستایی فامنین بازگشایی شد

همدان- ایرنا- فرماندار فامنین گفت: مسیر روستاهای «قلعه جوق» و «راستگویان» این شهرستان با تلاش تیم های راهسازی و راهداری، بنیاد مسكن و انقلاب اسلامی بازگشایی شد.

سید مجید شماعی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بر اثر بروز سیلاب ناشی از بارندگی و شكسته شدن بند خاكی چهره قان اراك، راه 2 روستای فامنین از 11 فروردین مسدود شده بود.
وی اضافه كرد: با انتقال ادوات سنگین راهسازی، بنیاد مسكن و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان شامل 6 دستگاه كامیون كمپرسی، 2 دستگاه بیل زنجیری، یك دستگاه گریدر، 2 دستگاه لودر عملیات ترمیم و بازسازی جاده روستاهای قلعه جوق و راستگویان آغاز شد.
فرماندار فامنین اظهار داشت: به علت مسدود بودن مسیر این 2 روستا هماهنگی برای تهیه و توزیع اقلام غذایی نظیر نان، كنسرو و آب معدنی توسط دهیاری ها در روستاهای راستگویان و قلعه جوق صورت گرفت.
شماعی افزود: با تلاش تیم های یاد شده بخشی از راه برای تردد مسافران و اهالی روستا بازگشایی شد و هم اینك تلاش برای بازگشایی كل مسیر ادامه دارد.
وی با بیان اینكه بروز سیلاب موجب شسته شدن سطح جاده و آسیب به چهار نقطه این راه روستایی شده به گونه ای كه تا عمق سه متر راه از بین رفته است ادامه داد: كار زیر سازی و پر كردن قسمت های شسته شده توسط سیلاب هم اینك در چهار نقطه در حال انجام است.
فرماندار فامنین اظهار داشت: یك دستگاه بیل زنجیری توسط سپاه فامنین به روستای قلعه جوق با هدف مشاركت در عملیات امدادرسانی اعزام شد.
شماعی گفت: با حضور متولیان و مسئولان از روستاهای وزندان، آقاج، خواجه حصار، قلقل آباد، تجرك، قشلاق و ازناو بازدید صورت گرفت.
وی افزود: همچنین در بازدید از منابع آب، مسیل های داخل و حاشیه شهر فامنین، اقدام های لازم برای لایروبی و احداث كانال های انتقال آب به طول حدود یك و نیم كیلومتر در چند نقطه شهر صورت گرفت.
شماعی اضافه كرد: چادر و ملزوماتی نظیر پتو و موكت به روستای وزندان برای اسكان یك خانوار كه در جریان سیل منزل آنها به طور كامل تخریب شده بود ارسال شد.
بر اثر بروز سیلاب ناشی از بارندگی و شكسته شدن بند خاكی چهره قان اراك راه 2 روستای فامنین از 11 فروردین امسال مسدود شده بود.
7526/2087