۱۴ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۳
کد خبر: 83264236
۰ نفر
ترافيك جاده هاي استان يزد كاهش يافت

يزد - ايرنا - رئيس پليس‌ راه يزد گفت: ترافيك جاده هاي منتهي به اين استان در 24 ساعت گذشته كاهش يافته و تردد خودروها در مسيرهاي اصلي به مقصد استانهاي فارس، اصفهان، كرمان و شهرستان طبس به صورت روان انجام مي شود.

سرهنگ مسعود قانعي شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با وجود كاهش بار ترافيكي در مسيرهاي اصلي، ترافيك پرترددي در برخي محورهاي منتهي مناطق ييلاقي استان وجود دارد.
وي با قدرداني از همكاري رانندگان در 13 نوروز، مديريت برنامه بازگشت مسافران و ميهمانان نوروزي از يزد به ساير نقاط مختلف كشور با پرهيز از شتاب و آگاهي از وضعيت جاده ها را مورد تاكيد قرارداد.
به گفته قانعي، ماموران پليس راه در قالب گشت محسوس و نامحسوس تا پايان تعطيلات نوروزي در 16 فروردين ماه جاري نسبت به كنترل، نظارت و فراهم كردن زمينه سفر ايمن براي مسافران و ميهمانان فعاليت دارند.
روزانه حدود 400 هزار دستگاه خودرو در جاده هاي استان يزد تردد مي كنند.
استان يزد 681 كيلومتر بزرگراه، 657 كيلومتر راه اصلي، 980 كيلو متر راه فرعي، 2هزار و 250 كيلومتر راه روستايي دارد كه از مجموع راه هاي آن هزار و 267 كيلومتر، راه‌هاي شرياني و ملي است.
يزد در بحث طول راه هاي شرياني رتبه 10 كشوري را دارد، از لحاظ طول بزرگراه در جايگاه هشتم، طول راه اصلي در رتبه 14 ،‌ طول راه هاي فرعي در جايگاه 15 و طول راه روستايي رتبه 22كشوري را داراست.
7536/ 6014/