حكیم: آمریكا به جای تحریم ملتها گفت و گو كند

بغداد - ایرنا - 'سید عمار حكیم' با مخالفت دوباره با تحریم های یكجانبه آمریكا علیه ملت ها، از آمریكا خواست بجای انجام تحریم های بی فایده از روش گفت و گو برای حل اختلافات استفاده كند.

به گزارش ایرنا، سید عمار حكیم، رهبر جریان حكمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق روز چهارشنبه در دیدار «جوی هود» كاردار سفارت آمریكا در عراق با وی، اوضاع سیاسی عراق و منطقه را بررسی كرد.
در این دیدار كه در دفتر رهبر جریان حكمت ملی در بغداد انجام شد، روابط دو جانبه عراق و آمریكا بررسی شد.
حكیم تاكید كرد كه عراق گام‌های استواری به سوی تثبیت روابط خود با كشورهای منطقه و جهان بر اساس منافع مشترك با تاكید بر استقلال و حاكمیت ملی و بیطرفی در اختلافات بین‌المللی و دور ماندن از قطب بندی‌ها برداشته است.
وی افزود: عراق اكنون میدانی برای نزدیك شدن دیدگاه‌هاست.
حكیم همچنین بار دیگر بر مخالفت خود با سیاست تحریم ملت‌ها تاكید كرد و آن را بی‌فایده دانست.
وی افزود كه گفت‌وگو بهترین راه حل اختلافات و دور ماندن ملت‌های منطقه از آسیب‌های جنگ و رنج ناشی از تحریم‌های اقتصادی است.
سید عمار حكیم تاكنون بارها به مناسبت های مختلف و بویژه در دیدار با مقامات مختلف آمریكا، بر مخالفت خود با سیاست تحریم و از جمله تحریم های یكجانبه آمریكا علیه مردم ایران تاكید كرده است.
وی روز سه شنبه گذشته در بیانیه ای تحریم‌های جدید آمریكا علیه ایران را بشدت محكوم و تاكید كرد: تحریم ایران را ظالمانه و ادامه این سیاست را خطری برای امنیت منطقه می‌دانیم.
حكیم در این بیانیه تحریم‌های جدید آمریكا علیه ایران را شدیدا محكوم كرد و گفت: تحریم‌های جدید دولت آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران، شامل اجرایی شدن بخش تازه‌ای از تحریم‌های اقتصادی، از نظر ما ظالمانه و بی‌فایده است.
وی در ادامه ضمن فراخواندن همه طرف ها به روح توافقنامه هسته‌ای و توافقاتی كه زیر نظر جامعه بین‌الملل بسته شده است، تاكید كرد: تحریم ملت‌ها برای رسیدن به منافع سیاسی روشی ظالمانه و محكوم است.
حكیم افزود: یادآوری می‌كنیم كه شدت گرفتن این اختلافات و تبدیل آنها به بحران می‌تواند امنیت و ثبات منطقه را به خطر اندازد.
آمریكا از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری این كشور با خروج از توافقنامه برجام و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، نه تنها تحریم های یكجانبه علیه ایران را از سر گرفت بلكه با اعمال فشار به دیگر كشورها از آنان می خواهد با این تحریم های غیر قانونی علیه مردم ایران همراهی كنند.
خاورم*4**380*

سرخط اخبار جهان