نخستین گروه امداد مهندسی و ماشین آلات از فارس به خوزستان اعزام شد

شیراز - ایرنا- نخستین گروه امداد مهندسی و ماشین آلات از طرف بنیاد مسكن انقلاب اسلامی فارس روز سه شنبه به مناطق حادثه دیده از سیل در استان خوزستان اعزام شد.

مهندس عطا الله زمانی مدیر كل بنیاد مسكن استان فارس در حاشیه اعزام این گروه مهندسی به خبرنگار ایرنا گفت : این گروه مهندسی و ماشین آلات شامل چهار دستگاه خودروی كمپرسی و یكدستگاه لودر است كه با تجهیزات و راننده مجرب به مناطق حادثه دیده از سیل استان خوزستان اعزام شده است.
وی با بیان اینكه ماموریت گروه یاد شده امداد رسانی در سیل و آوار برداری در مناطق حادثه دیده است گفت: واحد اجرایی و ماشین آلات بنیاد مسكن استان فارس آمادگی دارد تا با اعزام نفرات و ماشین آلات مجهز به هر نقطه ای از میهن اسلامی كه در حوادث سیل و بارندگی دچار آسیب شده اند به یاری آسیب دیدگان بشتابد.
مدیر كل بنیاد مسكن استان فارس همچنین اظهارداشت: بنیاد مسكن در زمان بروز بلایای طبیعی و درهر موقعیتی كه نیاز به امداد رسانی باشد در كنار مردم است و با كار جهادی و بی وقفه در كاهش آلام مردم در هر كجای میهن اسلامی می كوشد.
زمانی همچنین با اشاره به وقوع سیل در منطقه سعدی شیراز در روزهای گذشته گفت: كار ارزیابی واحد های مسكونی در این منطقه و سایر مناطق شیراز و دیگر شهرستان های استان فارس به پایان رسید و هماهنگی ها برای پرداخت تسهیلات بازسازی مناطق آسیب دیده آغاز شده است.
مدیر كل بنیاد مسكن استان فارس گفت: در این مناطق علاوه بر وام های بازسازی مناطق آسیب دیده به صورت تسهیلات كم بهره ، شهروندان از كمك های بلاعوض و معیشتی برای تامین مایحتاج و لوازم زندگی نیز برخوردار شدند.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد. جاری شدن سیلاب در شیراز 19 كشته ، 107 مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت.
6113

سرخط اخبار استان‌ها