عزيمت زائران عتبات عاليات از پايانه مسافري چذابه ممنوع شد

اهواز - ايرنا - مديركل حج و زيارت خوزستان گفت: عزيمت زائران عتبات عاليات به عراق از پايانه مسافري چذابه به دليل خطرات ناشي از بروز سيلاب در شهرستان دشت آزادگان از روز سه شنبه 13 فروردين تا اطلاع بعدي ممنوع است.

ناصر حويزاوي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با توجه به اعلام فرمانداري دشت آزادگان و احتمال بروز سيلاب و مسدود شدن مسيرهاي دسترسي به مرز بين المللي چذابه در 110كيلومتري شمال غرب اهواز ، حركت كاروان هاي زائران عتبات عاليات از مسير اهواز - سوسنگرد - بستان - چذابه و الوان - بستان - چذابه ممنوع خواهد بود و ماموران پليس راه از تردد كاروان هاي زيارتي در اين مسيرها جلوگيري خواهند كرد.
وي گفت: پايانه مرزي شلمچه در 15كيلومتر غرب خرمشهر به صورت جايگزين براي عزيمت كاروان هاي زيارتي عتبات عاليات در نظر گرفته شده و اين پايانه در ايام تعطيلات رسمي و غيررسمي فعال خواهد بود.
مديركل حج و زيارت خوزستان از عموم زائران و مديران كاروان هاي زيارتي كه قصد تشرف به شهرهاي مقدس عراق را دارند خواست از طريق پايانه مسافري شلمچه به عراق سفر كنند.
مسير قديم بستان - چذابه به طول 30 كيلومتر به دليل آبگرفتگي بخش هايي از جاده در چند روز گذشته بسته شده و مسير دسترسي از طريق جاده جديد در بخش شمالي جاده قديمي كه 2 سال پيش به منظور تردد آسان تر كاروان هاي زيارتي اربعين احداث شده امكان پذير است.
پايانه هاي مرزي چذابه و شلمچه ، 2 گذرگاه رسمي و بين المللي زائران عتبات عاليات هستند.
به گزارش ايرنا بروز سيلاب و طغيان رودخانه كرخه و انشعابات آن، شهر سوسنگرد و روستاهاي حاشيه اين رودخانه را تهديد مي كند به گونه اي كه از روز سه شنبه دستور فوري تخليه 29 روستاي شهرستان دشت آزادگان صادر شد.
6065/ 6037