آماده باش بودن 131ماشين آلات پسماند براي مديريت آبگرفتگي احتمالي در اروميه

اروميه - ايرنا - رييس سازمان مديريت پسماند شهري اروميه گفت: 131 ماشين آلات پسماند تا 16 فروردين سال جاري با هدف برطرف كردن آب گرفتگي‌هاي احتمالي در سطح شهر، لايروبي و نظافت شهري در آماده باش كامل قرار دارند.

احد يوسفي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به ادامه دار بودن بارندگي هاي اخير و آمادگي اين سازمان براي جلوگيري از آب گرفتگي‌هاي احتمالي در روزهاي آينده افزود: در تلاش هستيم اتفاق خاصي رخ ندهد ولي با اين وجود موارد جزيي و انگشت شماري بوده كه با تلاش همكاران مشكلات به خوبي برطرف شده است.
وي اضافه كرد: 880 پاكبان نيز با هدف استقبال از مسافران نورزوي در اين ايام در سطح شهر فعال هستند.
وي با اشاره به ادغام سازمان خدمات موتوري شهرداري با اين سازمان تاكيد كرد: وظيفه اصلي اين 2 سازمان موضوع ماشين آلات و تعميرات كل خودروهاي شهرداري اروميه است كه نگهداري و تعميرات را بر عهده و در اين راستا بيش از 250 دستگاه انواع ماشين آلان سبك، نيمه سنگين و سنگين را در اختيار دارد.
يوسفي افزود: بدون شك سيستم جمع آوري و دفع پسماندها با مشكل بسياري مواجه است كه در سال جاري به دنبال برطرف كردن اين مشكلات هستيم و افزايش سطح مكانيزاسيون سيستم جمع آوري از برنامه‌هايي است كه در دستور كار امسال قرار دارد.
به گزارش ايرنا تفكيك زباله از منزل منجر به كاهش حجم زباله‌ها شده و اين امر تاثير بسزايي در حفظ محيط زيست دارد و ارزش افزوده اي كه از تفكيك زباله به دست مي آيد در بلند مدت ارزش اقتصاد زيادي براي شهر خواهد داشت.
اروميه با 750 هزار نفر جمعيت يكي از شهرهاي پرجمعيت كشور به شمار مي رود و در مناطق پنجگانه اين شهر عمليات ‏تفكيك زباله از مبدا انجام مي شود.
به گفته برخي كارشناسان، ميزان توليد زباله در آذربايجان غربي به ويژه اروميه 2.5 برابر استانداردهاي جهاني است.
مواد زايد جامد كه در منازل، مراكز تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي، موسسه هاي صنعتي و تجاري و كشاورزي و بيمارستان ها و مراكز درماني توليد مي شود را زباله مي نامند.
7129/7156