۱۳ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۴
کد خبر: 83262899
۰ نفر
2 ملایری زیر آوار ناشی از بارش باران جان باختند

همدان- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر ملایر گفت: بر اثر ریزش آوار ناشی از بارندگی های شدید 48 ساعت گذشته، 2 تن در روستای «میشن» این شهرستان جان خود را از دست دادند.

حسن آبخو روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حادثه بامداد امروز سه شنبه در روستای میشن رخ داد و یك واحد مسكونی بر اثر ریزش شدید باران فرو ریخت.
وی بیان كرد: پس از اطلاع از این حادثه بی درنگ 2 تیم عملیاتی هلال احمر به همراه تیم های آتشنشانی و اورژانس به محل اعزام شدند.
رییس جمعیت هلال احمر ملایر ادامه داد: در این حادثه ناگوار یك مرد 42 ساله و یك زن 35 ساله زیر آوار ماندند و جان خود را از دست دادند و تیم های امدادی پس از تلاش فراوان اجساد آنها را از زیر آوار بیرون آوردند.
آبخو رعایت نكردن نكات ایمنی در ساخت و ساز و فرسودگی زیرین بنا را موجب این حادثه دانست و گفت: تمام توصیه های لازم به مردم داده شد كه در صورت فرسوده بودن و آسیب دیدن بنا از منازل خود خارج شوند.
وی تاكید كرد: با توجه به تداوم بارش ها و آسیب دیدن بسیاری از منازل مسكونی بویژه در روستاها، نیاز است مردم موارد ایمنی را رعایت كرده و نسبت به تخلیه منازل خود اقدام كنند.
آبخو اظهار داشت: در این راستا از سوی ستاد مدیریت بحران شهرستان چند روستا كه در مسیر رودخانه ها قرار دارند و در خطر آبگرفتگی هستند، دستور تخلیه آنها صادر شد و تیم های عملیاتی امداد و نجات نیز آماده ارایه هرگونه خدمت است.
به گزارش ایرنا، طی 2 روز گذشته یكهزار و 400 واحد مسكونی بر اثر ریزش شدید برف و باران در شهرستان ملایر آسیب جدید دید و یا تخریب شد.
7528/2090