نيروهاي امدادي ارتش تا زمان برقراري آرامش در پلدخترحضور دارد

خرم آباد - ايرنا - فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي گفت: نيروهاي امدادي ارتش تا زمان برقراري آرامش در مناطق سيل زده پلدختر و معمولان حضور دارند.

به گزارش ايرنا، اميرسرتيپ كيومرث حيدري روزسه شنبه در يك مصاحبه خبري افزود: در حال حاضر 10 فروند بالگرد ارتش در منطقه حضور دارد و مقرر شد 2 فروند ديگر نيز اضافه شود.
وي اظهار داشت: اولويت اول نجات سيل زدگان و انتقال به مكان هاي امن است و اقدامات لازم براي ايجاد يك كمپ و اردوگاه هاي موقت براي اسكان اين افراد آغاز شده است.
وي با اشاره به وضعيت پلدختر و معمولان ادامه داد: جاده و پل ها تخريب شده و بسياري از روستاها در محاصره سيلاب هستند كه تلاش مي شود تا عصر امروز كار جابجايي سيل زدگان به مناطق امن پايان يابد.
اميرحيدري بيان كرد: كار انتقال پل هاي تاكتيكي از اهواز به پلدختر آغازشده كه با نصب آن بخش قابل توجهي ازعمليات هاي امدادي تسريع مي شود.
مردم شهرهاي پلدختر و معمولان و روستاهاي اطراف حاشيه كشكان از حدود 24 ساعت گذشته لحظات سخت و جدال نفس گيري با سيلاب داشتند و ديشب را بدون دريافت خدمات امدادي و هرگونه امكاناتي در پشت بام منازل يا كوه هاي اطراف گذراندند.
ازديروز تمامي راه هاي ارتباط زميني به منطقه قطع شده بود و شرايط جوي اجازه پرواز هوايي را نمي داد، تنها در يك مورد بالگرد امدادي ايلام موفق به حضور در منطقه و نجات حدود 15 نفر شد كه براي فرار ازسيلاب در پشت بام منازل پناه گرفته بودند.
از نخستين ساعات امروز با بهبود شرايط جوي و ايجاد يك راه دسترسي در مسير آزادراه خرم آباد - پل زال كار امدادرساني به مردم آغاز شده است.
7269/7273