بارش باران باعث رانش زمين در جاده سروآباد - كامياران شد

سنندج - ايرنا - بخشدار مركزي سروآباد گفت: بارش شديد باران باعث رانش زمين در برخي نقاط جاده سروآباد - كامياران شد و راه ارتباطي يك روستا را نيز مسدود كرد.

بهروز علي نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بر اثر بارش هاي شديد باران چند روز گذشته مسير سروآباد - كامياران در چند نقطه باعث رانش زمين و در نهايت بسته شدن يك لاين از اين مسير شده است.
وي افزود: رانش زمين در نزديكي روستاهاي دهكانان و تفين است و مسير ورودي روستاي دهكانان نيز بر اثر رانش زمين مسدود شده بود كه با تلاش عوامل راهداري بازگشايي شد.
بخشدار مركزي سروآباد يادآور شد: بارش شديد باران همچنين باعث ريزش كوه در مسير روستاي نسنار و مسدود شدن راه ارتباطي اين روستا شد.
وي اضافه كرد: نيروهاي راهداري در حال بازگشايي مسير اين روستا هستند ضمن اينكه ايمن سازي مسير سروآباد - كامياران نيز با حضور راهداران و ديگر نيروهاي امدادي و مردم محل در حال انجام است.
به گزارش ايرنا، طبق پيش بيني اداره كل هواشناسي كردستان سامانه بارشي فعال از عصر شنبه وارد آسمان استان شده و در اثر فعاليت اين موج بطور ميانگين شاهد 40 تا 60 ميلي متر بارندگي خواهيم بود.
اين سامانه پرقدرت، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد را در پي خواهد داشت و احتمال آبگرفتگي معابر، وقوع سيلاب و طغيان رودخانه ها تا پايان روز 13 فروردين زياد است.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مركزي و هورامان و جمعيتي بيش از 52 هزار نفر در فاصله 90 كيلومتري از سنندج مركز استان كردستان واقع شده و 24 كيلومتر مرز با كشور عراق دارد.
7354/9102