راه های موقت ظرف یك هفته در سراسر كشور ساخته می شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تمام امكانات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای احداث راه های موقت ظرف یك هفته در سراسر كشور بسیج می شوند.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «عبدالهاشم حسن نیا» روز سه شنبه افزود: همه امكانات، پرسنل و تجهیزات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور كمك رسانی در مناطق آسیب دیده از سیل و احداث راه های موقت در مسیرهای مسدود شده در آماده باش كامل است.
وی اظهار داشت: 14 هزار نفر از كاركنان راهداری با استفاده از 10 هزار دستگاه ماشین آلات راهداری در سراسر كشور به صورت شبانه روزی مشغول نگهداری و بازگشایی مسیرهای مسدود شده هستند و تا رفع این شرایط و ایجاد مسیرهای دسترسی موقت، این تلاش ها ادامه خواهد یافت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب كه بر اثر وقوع سیل تا كنون 1600 میلیارد تومان به راه ها و ابنیه فنی راه ها خسارت وارد شده است، گفت: 400 دستگاه پل در راه های كشور به طور كامل تخریب شده و به پنج هزار دستگاه پل و 11 هزار كیلومتر از راه های كشور نیز خسارت وارد شده است.
حسن نیا در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای رسیدگی به مناطق آسیب دیده از سیل، گفت: تجهیزات و ماشین آلات راهداری مورد نیاز به منظور احداث راه های موقت و احداث و ترمیم پل ها به استان های آسیب دیده به ویژه استان های لرستان و ایلام ارسال شده است.
وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وظیفه خود می داند در شرایط موجود بازسازی راه ها و محورهای سیل زده را با تمام توان و با سرعت مطلوب جهت تسهیل عبور و مرور هموطنان به سرانجام برساند و در این مسیر از تمام امكانات و توان خود استفاده خواهد كرد.
به گزارش ایرنا، معاون دفتر نگهداری ابنیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای روز گذشته اعلام كرد: به غیر از یازدهم و دوازدهم فرودین ۱۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌ها و ابنیه سراسر كشور وارد آمده است و پیش‌بینی ما این است كه با احتساب بارش‌های این دو روزو روزهای باقیمانده از بارش، میزان خسارات به ۲۱۰۰ میلیاردتومان برسد.
«محمد راشد مدرس گرجی» در خصوص میزان خسارات به راه ها و ابنیه را به تفكیك استان‌های نامبرده گفت: در ایلام، ۲۵ میلیاردتومان خسارت به ۱۰۲ كیلومتر راه و ۳۹۵ دستگاه پل وارد شده است و عمده خسارت های كلی بین ۷۰ تا ۸۰ درصد را راه‌ها و پل‌های روستایی استان دیده اند.
وی افزود: در كردستان ۲۳ میلیاردتومان خسارت به ۹۹ كیلومتر راه و ۲۰۱ دستگاه پل، در كرمانشاه ۱۴۸ میلیاردتومان خسارت به ۳۶۷ كیلومتر راه و ۱۸۲ دستگاه پل وارد آمده است. همچنین در استان خراسان شمالی نیز ۱۲۹ میلیاردتومان خسارت به ۱۳۵۳ كیلومتر راه و ۳۷۸ دستگاه پل و ابنیه فنی و در چهار محال و بختیاری نیز ۵۴ میلیاردتومان خسارت به ۲۳۳ كیلومتر راه و ۵۵ دستگاه پل وارد آمده است.
اقتصام *9132 * 3063