۱۲ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۹
کد خبر: 83262498
۰ نفر
آبفا كدر شدن آب لواسان را تكذیب كرد

تهران- ایرنا- معاون نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب شرق استان تهران خبر برخی رسانه های محلی درباره كدر شدن آب شرب شهر لواسان (محله های جائیج و شوركاب) را تكذیب كرد.

سعید منصور بقاهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: آب شرب لواسان از چاه های عمیق تامین می شود كه امكان آلودگی آنها به واسطه طغیان و حتی سیلابی شدن رودخانه ها وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، با بارش مستمر و شدید باران در شهرستان شمیرانات در روز دوشنبه كه منجر به بالا آمدن سطح آب رودخانه ها (منتهی به رودخانه جاجرود) در دو بخش لواسانات و رودبار قصران شده است، مطالب و عكس هایی با عنوان گزارش های مردمی مبنی بر كدر شدن آب لواسان در برخی رسانه های محلی منتشر شد.
به دنبال انتشار این مطالب خبرنگار ایرنا با معاون نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب شرق استان تهران تماس گرفت كه وی افزود: امروز در بخش های لواسانات و رودبار قصران شرایط چاه ها را بررسی كردیم كه مشكلی مشاهده نشد.
این مقام مسئول توضیح داد: ممكن است كدر شدن آب مصرفی به دلایلی اعم از بروز مشكل در حوضچه های ورودی منازل یا علت های دیگر برای برخی شهروندان اتفاق بیفتد اما چاه های تامین آب لواسان مشكلی نداشته اند.
وی توصیه كرد: شهروندان برای بررسی فوری آب شرب منزل خود، آب را در لیوان بریزند و اگر مشاهده كردند كف (كدریت آب) از بالا به پائین حركت می كند نشانه رسوب خواهد بود كه نیاز به بررسی آب است اما در صورت حركت كف از پائین به بالا مشكلی وجود ندارد.
مدیر بهره برداری آب و فاضلاب لواسانات نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن بیان اینكه لواسان برای تامین آب مصرفی شهروندان 13 حلقه چاه با حدود 60 متر عمق دارد گفت: چاه های مذكور تاكنون با مشكلی مواجه نشده اند اما برای اطمینان خاطر شهروندان، اكیپ های این مجموعه در حال بررسی شرایط این چاه ها هستند.
مهدی مقدسی زاده تاكید كرد: شهروندان می توانند در مواجهه با هرگونه مشكل در حوزه آب و فاضلاب با سامانه 122 ارتباط برقرار كنند.
مسئول بهداشت محیط شمیرانات نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: صبح فردا (سه شنبه) اكیپ های شبكه بهداشت و درمان شهرستان برای نمونه برداری و سنجش سلامت آب شرب لواسانات و رودبار قصران به این دو بخش اعزام خواهند شد.
سعید جعفری توصیه كرد: شهروندان در صورت تغییر رنگ و طعم آب، از شرب آن خودداری و در صورت شك به سلامت آب آن را بجوشانند یا ترجیحاً از آب معدنی استفاده كنند.
شهرستان شمیرانات با آب و هوایی كوهستانی متشكل از شهر شمیران و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام/9897/ 1008