۱۲ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۱
کد خبر: 83262065
۰ نفر
سفر جهانگيري به  ايلام لغو شد

ايلام - ايرنا - در پي بارش شديد باران، استاندار ايلام، از لغو سفر جهانگيري به استان ايلام خبرداد.

به گزارش ايرنا ،قاسم سليماني دشتكي، عصر دوشنبه با اشاره به آنكه قرار بود معاون اول رئيس جمهور به جهت بررسي آخرين وضعيت سيل به ايلام سفر كند اظهار داشت: در پي بارش شديد در استان لرستان و ايلام و امكان نداشتن سفر هوايي و زميني به اين استان، سفر معاون اول رئيس جمهور به ايلام لغو و به زمان ديگري موكول شد.
ايلام به عنوان يكي از پنج استاني كه مستعد بحران و بارش سيل اسا بوده در چند روز اخير شرايط حساسي سپري كرده است.
ريزش بيشترين بارش سيل اسا همراه با اتراق دهها هزار خانوار در دامنه هاي كوهپايه اي ايلام ، اين استان را به نحو جدي در معرض بحران طبيعي و تلفات انساني قرار داده بود كه حضور فعالانه مسئولان ارشد ،مياني و عملياتي ايلام از استاندار تا كارشناسان دستگاه هاي مرتبط در بطن كانون هاي حادثه خيز باعث رفع شرايط مخاطره اميز با كمترين اسيب و زيان البته تاكنون شده است.
بارش هاي پرمخاطره و سيل اسا ايلام درحالي بود كه افزون و اتراق اهالي در دامن طبيعت حدود 500 هزار ميهمان نوروزي دراين روزها ميهمان ايلام بوده و هستند.
استان ايلام از آغاز بارش ها تا كنون شاهد شديد ترين و بيشترين بارش ها در كشور بوده است به نحوي كه با بيش از 850 ميلي ليتر در كشور حائز رتبه اول بارش ها حتي بيشتر از استان هاي شمالي كشور بوده است.
كوهستاني بودن منطقه، وجود سدها و رودخانه هاي فراوان و از همه مهم تر قرار گرفتن در پيشاني ورود جبهه هاي مختلف آب و هوايي كشور، ايلام را مستعد سيل هاي ويرانگر كرده است كه در اين راستا مي توان به تازه ترين آنها يعني سيل 8 آبان 1394 اشاره كرد كه باعث خسارات مالي گسترده و مرگ 8 نفر شد.
6034