هشدار مجازی گام های عملی شهرداری شیراز را در پی داشت

شیراز-ایرنا- تصاویری مبنی بر ناپایداری تعدادی قطعه سنگ بزرگ در ارتفاعات مشرف بر آرامگاه خواجوی كرمانی و دروازه قرآن در شبكه های اجتماعی منتشر شد كه گام های عملی مسئولان در شهر شیراز را در پی داشت و اعلام شد كه اقدام هایی برای ایمن سازی این محل صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، پس از سیل ویرانگر پنجم فروردین ماه دروازه قرآن شیراز، عكس‌هایی از سوی شهروندان این شهر در شبكه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام منتشر شد كه گویای ناپایداری سنگ های بزرگ در ارتفاعات مشرف به دروازه قرآن بود.
این تصاویر به سرعت بین كاربران شبكه های اجتماعی به اشتراك گذاشته شد و پس از آن بود كه كاركنان شهرداری شیراز به فكر ایمن سازی این محل افتاده‌اند تا باری دیگر فضای مجازی از بروز خطری جدی جلوگیری كند.
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز روز دوشنبه گزارش داد: هم اكنون از سوی ماموران آتش نشانی و سایر نیروهای متخصص شهرداری شیراز رصد این وضعیت به صورت دقیق و خصوصا سنگ ها و كل گستره منطقه مورد بررسی قرار گرفته است.
این گزارش می افزاید: جهت پایش 24 ساعته و مستند سازی حركات احتمالی این سنگ ها معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز اكیپ نقشه برداری ویژه در محل مستقر كرده است تا در صورت كوچكترین حركت احتمالی تدابیر لازم اندیشیده و گزارش های لازم به مقامات عالی استان ارسال شود.
همچنین مكاتباتی برای تشكیل كمیته بحران استانداری صورت گرفت و مكاتباتی نیز با معاونت خدمات شهری شهرداری و شهرداری منطقه در خصوص رعایت مسایل ایمنی و ایمن سازی كاربری ها در محدوده خطر انجام شد.
بر اساس این گزارش، جلسه مدیریت بحران استانداری فارس روز یكشنبه 11 فروردین به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشكیل شد و ضمن تاكید بر رعایت اصول ایمنی هیات پنج نفره ای با مدیریت اداره كل بحران استانداری تشكیل و همان روز از محل با وجود بارندگی شدید بازدید كردند و توجه به معاینه میدانی از محل شواهدی دال بر ناپایداری آنی گزارش نكردند.
در بیانیه این هیات اعلام شد كه ضمن رعایت كلیه مسایل ایمنی كاربری های پایین دست و ایجاد محدودیت عبوری نسبت به اخذ مشاور ذی صلاح در كوتاه ترین زمان از سوی عالی ترین مرجع قانونی استان تعیین تكلیف شود.
9873 / 2027