۱۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
کد خبر 83261641
۰ نفر
محدودیت های ترافیكی 13 فروردین اعلام شد

بیرجند - ایرنا - رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: تردد تمامی وسایل نقلیه سنگین اعم از تریلر، كامیون و كامیونت به استثنای خودروهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی روز 13 فروردین در راه های استان ممنوع است.

سرهنگ علیرضا رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی رانندگان خودروهای باری در روز طبیعت اقدام به حمل مسافر در قسمت عقب خودرو می كنند كه این كار خلاف قانون و خطرناك است و در صورت مشاهده پلیس از حركت آنها جلوگیری می شود.
وی بیان كرد: با توجه به اینكه بیشتر تفرجگاه های استان در محورهای روستایی بوده و از طرفی جاده های روستایی كم عرض و فاقد ایمنی لازم است، رانندگان مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت كنند تا شاهد حوادث ناگواری در روز طبیعت نباشیم.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با تاكید بر اینكه موتورسیكلت سواران در صورت تردد در راه های استان از كلاه ایمنی استفاده كنند گفت: پلیس به موتورسوران فاقد كلاه ایمنی اجازه تردد نخواهد داد، همچنین وسایل نقلیه ای كه در روز طبیعت ایجاد مزاحمت كنند و آرامش مردم را بر هم بزنند تا صبح روز 18 فروردین ماه توقیف خواهند شد.
وی از رانندگان خواست با توجه به اخطارهای هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های رگباری در استان از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری كنند.

** مسیر گردشگری ازمیغان در طبس بسته است
سرهنگ رضایی اظهار داشت: جاده روستایی و گردشگری ازمیغان در شهرستان طبس به دلیل وقوع باران و طغیان رودخانه تا اطلاع ثانوی مسدود است.
وی گفت: محدودیت ترافیكی در محورهای استان را از طریق رسانه های استان به خصوص رادیو به مردم اطلاع رسانی خواهیم كرد.
كارشناس هواشناسی خراسان جنوبی هم گفت: سامانه بارشی جدید از شب گذشته (یكشنبه) از سمت غرب وارد استان شد و امروز برای شهرستان های بشرویه، طبس، سرایان و فردوس بارندگی پیش بینی می شود.
جواد نخعی افزود: امروز و فردا وزش باد در استان تشدید می شود و در برخی نقاط استان از جمله شهرستان طبس با كاهش دید مواجه خواهیم بود.
وی ادامه داد: با پیش بینی رگبار و رعد و برق در روز سه شنبه در استان، روان آب در سرایان، فردوس، بیرجند، خوسف و سربیشه پیش بینی می شود.
7556*3028