بيشترين ميزان بارندگي سامانه كنوني در سپيدان ثبت شد

شيراز- ايرنا- مديركل هواشناسي استان فارس بيشترين ميزان بارندگي سامانه كنوني را در استان فارس تا صبح امروز دوشنبه مربوط به شهرستان اردكان با 48 و 8 دهم ميلي متر بوده است.

مسعود دهملايي دوشنبه در گفت و گو با ايرنا اعلام كرد: ميزان بارش ها در سامانه بارشي كنوني در شيراز تا صبح 12فروردين ماه 19 و 7 دهم ميلي متر بوده است؛ همچنين شهرك گلستان شيراز با 46و 3دهم ميليمتر و شهرستان اقليد با 32 و 6 دهم ميلي متر بيشترين بارش ها را تجربه كرده اند.
به گفته وي، اين سامانه بارشي كه از روز شنبه وارد استان شده تا پس فردا صبح در فارس فعال است و پس از آن كاهش دما و مه صبحگاهي دور از انتظار نيست.
مديركل هواشناسي فارس ادامه داد: شدت فعاليت اين سامانه تا صبح سه شنبه و بيشتر در نيمه شمالي و غربي استان فارس است و با توجه به رگباري بودن عمده بارش هاي فصلي، خطر آبگرفتگي معابر عمومي و سيلابي شدن مسيل ها به طور موقت وجود دارد.
دهملايي اظهار داشت: در روز چهارشنبه نيز در استان به ويژه در نواحي جنوبي و مركزي شاهد رگبار و رعد و برق پراكنده، پنجشنبه در نواحي شمالي، غربي، مركزي و جنوب غرب استان شاهد رگبار پراكنده و در روز جمعه 16فروردين ماه جاري نيز شاهد رگبار باران همراه با رعد و برق در اين استان خواهيم بود كه در برخي نقاط به ويژه نيمه جنوبي استان به صورت بارش تگرگ خواهد بود.
مديركل هواشناسي فارس تصريح كرد: به دليل شدت و ميزان قابل ملاحظه بارش ها و به دنبال آن آبگرفتگي و سيلاب، توصيه مي شود كه تمهيدات لازم جهت كاهش خسارت هاي احتمالي انديشيده شود.
دهملايي، به شهروندان و مسافران نيز توصيه كرد كه از توقف در حاشيه مسيل ها و رودخانه ها خودداري كنند.
7375/ 2027

سرخط اخبار استان‌ها