90 تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی آماده باش هستند

بیرجند - ایرنا - مدیركل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با صدور اخطاریه جوی مبنی بر وقوع بارش های رگباری همراه با وزش باد شدید و توفان در استان 90 تیم امدادی و عملیاتی آماده باش هستند.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گروه های امدادی به دستور استاندار خراسان جنوبی تا روز پنجشنبه ( 14 فروردین ماه) در آماده باش كامل قرار خواهند داشت.
وی بیان كرد: امدادگران جمعیت هلال احمر، راهداران، واحدهای پلیس راه، آتش نشانان و اورژانس 115 از جمله این گروه های امدادی و عملیاتی هستند كه برای امداد رسانی در حوادث احتمالی ناشی از سیلاب و گرد و خاك و توفان در حال آماده باش هستند.
كارشناس هواشناسی خراسان جنوبی هم گفت: سامانه بارشی جدید از شب گذشته (یكشنبه) از سمت غرب وارد استان شد و امروز برای شهرستان های بشرویه، طبس، سرایان و فردوس بارندگی پیش بینی می شود.
جواد نخعی افزود: امروز و فردا وزش باد در استان تشدید می شود و در برخی نقاط استان از جمله شهرستان طبس با كاهش دید مواجه خواهیم بود.
وی ادامه داد: با پیش بینی رگبار و رعد و برق در روز سه شنبه در استان، روان آب در سرایان، فردوس، بیرجند، خوسف و سربیشه پیش بینی می شود.
7556*3028