زائران حرم مطهر رضوی سوگوار شهادت حضرت امام كاظم (ع) شدند

مشهد- ایرنا- همزمان با سالروز شهادت امام هفتم شیعیان حضرت امام موسی الكاظم (ع)، زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی سوگوار شهادت مظلومانه این امام همام شدند و به عزاداری پرداختند.

به همین مناسبت حرم مطهر رضوی در شب 25 رجب المرجب سراسر سیاه پوش و غرق ماتم و عزا شد و سوگواران شهادت امام هفتم (ع) به زیارت حضرت امام رضا (ع) شتافتند تا این مصیبت بزرگ را به پیشگاه مقدس پسر بزرگوار آن امام همام تسلیت گویند.
صحن و سرای حرم ثامن الحجج (ع) خاستگاه و مأوای عاشقان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همزمان با شب شهادت حضرت امام موسی كاظم (ع)، مملو از زائران دل سوخته‌ ای شد كه با چشمانی اشكبار و دل‌ هایی مالامال از غم و اندوه در كنار مرقد امام هشتم (ع) به عزاداری مشغول شدند.
به همین مناسبت برنامه های ویژه ‌ای نیز از سوی معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی در نظر گرفته شده كه سخنرانی، مداحی و مرثیه‌ سرایی از جمله آنهاست.
یكی از این برنامه ها عزاداری هیات 'حسین جان' در شب گذشته بود كه عزاداران این هیات به همراه نوحه خوانان در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی گرد هم آمدند و سوگواری ویژه ای را برای سالروز شهادت پدر بزرگوار ولی نعمتشان حضرت امام رضا (ع) برگزار كردند.
در این مراسم یكی از سخنرانان حرم مطهر رضوی به تشریح ویژگی های بارز شخصیتی حضرت امام موسی كاظم (ع) پرداخت و گفت: حضرت امام موسی كاظم (ع) مانند دیگر امامان معصوم در تبیین بینش صحیح از میان عقاید و بینش های نادرست، به خوبی ایفای نقش نمود.
حجت الاسلام حسینی قمی افزود: حلم و بردباری از ویژگی های مهمی است كه مردان موفق و بزرگ به ویژه رهبران راستین كه بنا به وظیفه الهی، بیشترین برخورد و معاشرت را با مردم داشتند، از آن برخوردار بودند و حضرت امام كاظم (ع) به خاطر همین ویژگی لقب 'كاظم' گرفت.
وی اظهار داشت: امام كاظم (ع) در برابر ناملایمات بردبار بود، با دشمنان و بداندیشان با نرمی رفتار می كرد و با این شیوه به تربیت آنان می پرداخت.
7489 / 6053