جشنواره ورزشي مشترك ايران و ايتاليا در تنگه هايقر   فيروز آباد برگزارشد

شيراز-ايرنا-رئيس اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان فيروزآباد ازبرگزاري جشنواره راه رفتن بر روي طناب در تنگه هايقر اين شهرستان خبر داد.

به گزارش دريافتي يكشنبه ايرنا از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس، به گفته درنا شهبازي، جشنواره راه رفتن بر روي طناب، توسط طناب بازان ايران و ايتاليا در دو نوبت صبح و عصردر تنگه هايقرمعروف به گرندكانيون ايران در شهرستان فيروزآباد استان فارس برگزار شد.
مسئول ميراث فرهنگي فيروزآباد گفت: استان فارس، در كنار جاذبه‌هاي گردشگري و تاريخي منحصر به فرد، ظرفيت لازم براي ايجاد جاذبه هاي جديد به خصوص در حوزه طبيعي و ورزشي را داراست و مي توان با فراهم نمودن زيرساخت‌ها مناسب، در اين شاخه گردشگري رشد جذب گردشگر را داشت.
وي تصريح كرد: شهرستان فيروزآباد، اقدامات خود را براي جذب گردشگران ورزشي داخلي و خارجي آغاز كرده است .
به همت اداره ميراث فرهنگي شهرستان فيروزآباد، در حاشيه اين جشنواره، با خوراكهاي محلي آش و دوغ از بازديدكنندگان پذيرايي مي شود.
گفتني است، تنگه هايقر با حدود 460 متر عمق، در 35 كيلومتري جنوب غربي فيروزآباد واقع شده و يكي از شگفت‌انگيزترين و زيباترين تنگه‌هاي دنيا ، معروف به 'گرند كانيون ايران' است .
اين منطقه داراي پديده‌هاي كم‌نظيري چون پستي بلندي‌هاي عجيب، رنگ‌هاي متنوع در صخره‌ها و ديواره‌هاي بلند دره و رودخانه پرآب جاري در كف است.
9873/6113

سرخط اخبار استان‌ها