مشكل سیل در آذربایجان غربی وجود ندارد

ارومیه - ایرنا - استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در راستای كاهش مشكلات ناشی از بارش قابل توجه امروز و فردا گفت: با این اقدامات، تهدید سیل در استان تا حدود زیادی برطرف شده و مشكلی در این خصوص وجود ندارد.

محمدمهدی شهریاری روز یكشنبه در حاشیه بازدید از روستای كشتیبان و برخی رودخانه های شهرستان ارومیه افزود: تاكنون مشكلی در هیچ یك از 17 شهرستان آذربایجان غربی گزارش نشده است.
وی با اشاره به تشدید بارش ها طبق پیش بینی هواشناسی تا نیمه شب یكشنبه اضافه كرد: در برخی مسیرهای آذربایجان غربی گزارش هایی مبنی بر بالاآمدن آب رودخانه ها داده شده ولی تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت را اندیشیده ایم.
وی با قدردانی از همراهی مردم و رسانه ها با مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط در راستای جلوگیری از نگرانی اجتماعی و بروز مشكل ناشی از بارش های قابل توجه روزهای اخیر بیان كرد: بارش رحمت الهی در روزهای اخیر با این همراهی به افزایش سطح آب دریاچه ارومیه منجر شده و معضلی نیز برای مردم ایجاد نكرده است.
استاندار آذربایجان غربی از جمله مهمترین مشكلات در زمان بارش را تجاوز برخی افراد به حریم و بستر رودخانه ها عنوان كرد و ادامه داد: ستادی با همراهی قوه قضائیه در استان تشكیل شده كه این معضل را در همه سطح استان رصد و با خاطیان برخورد خواهد كرد.
شهریاری از تصمیم برای لایروبی 140 كیلومتر از بستر رودخانه های آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این امر پس از بارش باران در روزهای آینده، آغاز و به سرعت اجرایی می شود كه اعتبار آن نیز از محل های مختلف قابل تامین است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی یكی از استان های موفق در پیشگیری از خسارت بر اثر بارش های ابتدای بهاری بود به طوری كه تاكنون گزارشی از خسارت به مردم در این استان ارائه نشده است.
میزان بارش در استان در 11 روز ابتدای بهار امسال بسیار زیاد بوده و حتی به مرز 100 میلیمتر نیز در برخی شهرستان ها رسیده است.
در ارومیه بیش از 50 میلیمتر بارش گزارش شده است.
8137/2093