12 فروردين زمينه ساز استقلال و آزادي كشور شد

تهران-ايرنا- ارتش جمهوري اسلامي ايران در بيانيه اي با گراميداشت 12 فروردين روز جمهوري اسلامي تاكيد كرد: 12 فروردين زمينه ساز استقلال و آزادي كشور شد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي ارتش در اين بيانيه آمده است: نهال انقلاب اسلامي كه با نثار خون بهترين فرزندان ايران رشد كرده بود، در 22 بهمن 1357 به بار نشست و با پيروزي انقلاب اسلامي، زمينه مهمترين همه پرسي تاريخ ايران زمين، جهت تعيين نوع حكومت، فراهم شد.
در ادامه اين بيانيه آمده است: روز 12 فروردين 1358 نقطه عطف و تاريخي ملت قهرمان و فهيم ايران اسلامي در پاسداري از ثمره ارزشمند و دستاورد سترگ انقلاب اسلامي بود كه با مهر تأييد اكثريت قاطع اقشار مختلف مردم ايران به انقلاب اسلامي و تشكيل حكومت جمهوري اسلامي ايران به صورت قانوني تثبيت شد.
در اين بيانيه همچنين آمده است: در 12 فروردين، مردم با لبيك به نداي امام و رهبر خود پايه هاي نظام اسلامي را تثبيت كردند، توطئه هاي دشمنان را از ميان بُرده و آنها كه حكومتِ جمهوري را بدون اسلام مي‌خواستند، نااميد كردند و تحقق استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي را جشن گرفتند.
ارتش در ادامه اين بيانيه يادآور شد: امروز نيز ملت بزرگ ايران در تحقق منويات و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي در بيانبه گام دوم انقلاب و همچنين در پي رونق توليد؛ در سايه همدلي، اتحاد و تبعيت از تدابير راهگشاي معظم‌له، در هر برهه اي كه نياز به حضور آنها باشد، متعهدانه وارد صحنه شده و به حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلاميِ مي پردازند كه خود به آن رأي مثبت داده اند.
ارتش در بخش ديگر اين بيانيه تاكيد كرد: حضور در راهپيمايي هاي بزرگ و اميدبخش براي آزادي خواهان جهان و نااميدكننده براي دشمنان، كمك به همنوعان در حوادث و بلاياي طبيعي كه نشان از همبستگي ملت با يكديگر دارد، حضور پرشور در انتخابات مختلف در كشور و .... همگي نشان و نمادي از حماسه بزرگي است كه ملت بصير ايران اسلامي در دوازدهم فروردين سال 1358 آفريدند.
ارتش در بيانيه خود آورده است: فرزندان ملت در ارتش انقلابي در پايان دهه چهارم استقرار استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي، ضمن تجديد پيمان با آرمان‌هاي حضرت امام خميني (ره) و شهيدان به خون خفته، تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي (مد ظله العالي)؛ 12 فروردين روز جمهوري اسلامي را بعنوان يكي از ماندگارترين روزهاي تاريخي اين سرزمين، گرامي ‌داشته و اعلام مي‌دارد در راه حفظ و پاسداري از نظام و انقلابي كه ملت بزرگ ايران آن را به وجود آورده و در طول 40 سال گذشته با حضور در تمامي صحنه‌ها، تداوم آن را خواسته اند؛ از هيچ كوشش و تلاشي دريغ نكرده و تا پاي جان در اين راه، پايدار مي ماند.
سيام *1058 * 3063