سیل زدگان محله سعدی شیراز وسایل گرمایشی دریافت كردند

شیراز- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس اعلام كرد :بیش از 100 دستگاه چراغ والور توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر شیراز و با همكاری تیم های آفرود بین برخی از سیل زدگان در محله سعدی این كلانشهر توزیع شد.

حسین درویشی روز یكشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید و همچنین كاهش دمای هوا با هماهنگی های صورت گرفته توزیع وسایل گرمایشی برای سیل زدگان به خصوص آسیب دیدگان محله سعدی در دستور كار قرار گرفت.
وی ادامه داد: بیش از 100 دستگاه چراغ والور توسط یك دستگاه خودرو امدادی و 2 خودرو آفرود به مناطق سیل زده اعزام شد كه پس از شناسایی خانوارهای نیازمند بین آنان توزیع شده است.
این مقام مسئول خاطرنشان كرد: نجاتگران جمعیت هلال احمر شیراز همچنان به ارزیابی این محله ادامه می دهند و در صورت نیاز، توزیع اقلام گرمایشی ادامه خواد داشت.
وی با اشاره به عملكرد جمعیت هلال احمر فارس در سیل اخیر شیراز گفت: مناطق 12 گانه ای كه برای اسكان آسیب دیدگان و سیل زدگان در نظر گرفته شده بود هم اكنون نیز در صورت بروز شرایط ویژه آماده اسكان اضطراری است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس خاطرنشان كرد: وضعیت سیل زدگان رفته رفته به حالت آرام در آمده است و ساماندهی این افراد و نیز كمك رسانی به آنها همچنان ادامه دارد.
**آمادگی هلال احمر برای اعزام امدادگر به خوزستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس همچنین گفت: از آنجا كه جمعیت هلال احمر استان فارس معین استان خوزستان هم هست، دست كم 150 نیروی عملیاتی تخصصی در رسته سیلاب فراخوانده شده‌اند كه با تجهیزات و امكانات كامل در صورت نیاز به استان خوزستان كمك رسانی خواهد كرد.
درویشی افزود: این جمعیت همزمان با پیش آگهی های سازمان هواشناسی و آماده باش ستاد بحران از روز نخست بارش‌ها در حالت آماده باش كامل درآمده است.
پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن 19 كشته ، 107 مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت.ششم فروردین ماه نیز مناطق پایین دست رودخانه خشك شیراز و مجاور این رودخانه از جمله منطقه سعدی و روستای كرونی با مشكل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند.
7375/6113

سرخط اخبار استان‌ها