۱۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۷
کد خبر: 83260801
۰ نفر
اعلام آمادگي ارمنستان براي ياري به سيل زدگان ايران

مسكو - ايرنا - وزير موقعيت هاي اضطراري ارمنستان در ديدار با سفير جمهوري اسلامي ايران از آمادگي كشورش براي همكاري با ايران براي كمك به سيلزدگان ايران خبر داد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا به نقل از بخش رسانه اي سفارت ايران در ارمنستان، اين ديدار به دنبال وقوع سيلاب هاي گسترده در كشورمان و در راستاي افزايش همكاري ها بين جمهوري اسلامي ايران و ارمنستان در عرصه هاي مرتبط با وقوع بلاياي طبيعي و امداد رساني صورت گرفت.
فيليك تسولاكيان تسولاكيان در اين ديدار مراتب همدردي خود و مردم ارمنستان را با مردم و جانباختگان اين حادثه و آمادگي ارمنستان براي هر گونه همكاري و مساعدت در اين زمينه اعلام كرد.
سيد كاظم سجادي سفير جمهوري اسلامي ايران در ارمنستان نيز گزارشي از آخرين وضعيت سيل گسترده در كشورمان ارايه و بر آمادگي نيروهاي امداد و نجات و كمك به موقع دولت و سازمان هاي مرتبط در رفع موانع و مشكلات سيل زدگان تاكيد كرد.
سفير ايران با اشاره به سابقه همكاري هاي دو كشور در اين زمينه، از توسعه و ارتقاء همكاري ها ميان هلال احمر ايران و وزارت وضعيت هاي اضطراري ارمنستان و گسترش مناسبات بين دو كشور در زمينه كاهش خطرات ناشي از بلاياي طبيعي، ايجاد زيرساخت هاي مطمئن و برگزاري مانورهاي امداد و نجات بين جمعيت هلال احمر و وزارت موقعيت هاي اضطراري ارمنستان استقبال كرد.
گفتني است در پي وقوع سيل گسترده طي چند روز گذشته در شهرها و استان هاي مختلف كشورمان، نخست وزير ارمنستان ضمن ارسال پيامي به رئيس جمهوري كشورمان مراتب همدردي خود را با دولت و ملت ايران ابراز كرد و از آمادگي كشورش براي هر گونه همكاري و كمك به جمهوري اسلامي ايران خبر داد.
سيلاب ويرانگر در چند روز گذشته علاوه بر اينكه خسارات زيادي به مردم چند استان ايران وارد كرد جان دهها تن از هموطنان كشورمان را گرفت.
به موجب اين حوادث، دولت، دستگاه هاي امدادرسان و نيروهاي مسلح تلاش هاي خود را براي جبران آسيب هاي ناشي از سيل و كاهش آلام و رنج ها شدت بخشيدند.
بر اساس پيش‌ بيني‌ هاي هواشناسي، همچنان بارش شديد در بسياري از نقاط ايران به ويژه در مناطق غرب كشور ادامه خواهد داشت و برخي استان‌ ها هنوز با خطر وقوع سيلاب‌هاي بيشتر روبه‌رو هستند.
اروپام ** 1346 **