۱۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۹
کد خبر: 83260666
۰ نفر
36 تن چوب قاچاق در خراسان شمالی كشف شد

بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: در یك هفته اخیر، 36 تن چوب باغی بدون مجوز در این استان كشف شده است.

سرهنگ موسی الرضا حیاتی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چوب های بدون مجوز در شهرستان های بجنورد، شیروان و فاروج كشف شده است.
وی افزود: چوب های قاچاق از این استان به مقصد استان های شمالی بارگیری شده بود كه در جاده های این استان شناسایی و توقیف شد.
وی اظهار داشت: باغداران به هر علت كه قصد قطع درختان و تغییر كاربری باغ را دارند، باید مجوزهای لازم را از جهادكشاورزی دریافت كنند و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هم با استعلام از جهاد كشاورزی، نسبت به صدور مجوز برای حمل اقدام می كند.
فرمانده یگان حفاظت اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی افزود: نداشتن مجوز حمل برای چوب، تخلف است و با آن برخورد می شود.
وی با بیان اینكه چوب های كشف شده از گونه های توت، گردو و چنار بوده است گفت: در این زمینه سه راننده كامیون دستگیر و محموله و وسیله نقلیه آنان توقیف شده است.
فرمانده یگان حفاظت اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی اظهار داشت: افراد برای قطع درختان غیرمثمر در زمین های مستثنیات همچون چنار و یا صنوبر باید مجوزهای لازم را از منابع طبیعی و آبخیزداری دریافت كنند تا مجوزهای لازم برای حمل چوب صادر شود.
بر اساس این گزارش، امسال عاملان قطع سه اصله درخت ارس و نیز محموله های گونه جنگلی تاغ در این استان شناسایی شده است.
7185/ 6042