ترافیك در جاده های خراسان جنوبی پرحجم است

بیرجند - ایرنا - رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ترافیك در جاده های استان پرحجم و روان است اما با توجه به آغاز موج دوم سفرهای نوروزی پیش بینی می شود از ظهر امروز (یكشنبه) ترافیك در برخی جاده ها پرحجم و سنگین شود.

سرهنگ علیرضا رضایی به خبرنگار ایرنا گفت: انتظار داریم از عصر امروز ترافیك در جاده های استان به ویژه دیهوك - راور، دیهوك - فردوس، طبس - یزد، طبس - بشرویه، بیرجند - قاین و بیرجند - نهبندان، بیشتر و سنگین شود.
وی با بیان اینكه برای موج دوم سفرهای نوروزی برنامه ریزی های خاصی انجام شده است اظهار داشت: افزایش های تیم های پلیس، استقرار تیم های كمكی پلیس انتظامی به بدنه پلیس راه، استفاده از كمك تیم های راهداری در سطح راه ها به صورت استقراری و گشت زنی از جمله این برنامه هاست.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین برای مناطق تفریحی و تفرجگاه های استان كه روز طبیعت (13 فروردین) میزبان مسافران و گردشگران زیادی خواهند بود ایمنی ترافیك در راه ها را با حضور تیم های پلیس كنترل و برقرار خواهیم كرد و محدودیت های ترافیكی این روز اعلام خواهد شد.

** افزایش تصادفات نوروزی و توصیه پلیس
وی با بیان اینكه در موج اول سفرها با افزایش شدید و 100 درصدی تصادفات جاده ای در استان مواجه بودیم یادآور شد: در این مدت 9 فقره تصادف منجر به فوت و 16 نفر متوفی داشتیم.
سرهنگ رضایی به مسافران و گردشگرانی كه اولین بار است از استان خراسان جنوبی عبور می كنند توصیه كرد: با توجه به اینكه بسیاری از جاده های استان دوطرفه است ضمن رعایت كامل مقررات راهنمایی و رانندگی، خونسردی خود را هنگام مواجهه با ترافیك حفظ كنند.
وی گفت: مسافران و رانندگان در محورهای خراسان جنوبی نباید عجولانه تصمیم بگیرند چرا كه بسیاری از تصادفات به دلیل تصمیمات عجولانه و سبقت های بی مورد بوده است.
رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی تاكید كرد: در محورهای كویری نیاز است رانندگان با سرعت مطمئنه رانندگی كنند، حتی 10 كیلومتر از سرعت مجاز كمتر برانند چون ممكن است به دلیل دید كمتر با وسایل آسیب پذیرتر مانند موتورسیكلت، دوچرخه، عابر پیاده و موانع دیگر برخورد كنند.
وی از رانندگان و مسافران خواست در موج دوم سفرهای نوروزی همه سرنشینان وسایل نقلیه و رانندگان ضمن استفاده از كمربند ایمنی با پلیس همكاری كرده و همیار پلیس باشند.
استان مرزی خراسان جنوبی با 6 استان كشور همجوار و مسیر عبوری زائران امام رضا (ع) به مشهد مقدس است.
محورهای بیرجند - مشهد، بیرجند - زاهدان و بیرجند - دیهوك - راور از مسیرهای پرتردد این استان به شمار می رود.
بنابر پیش بینی هواشناسی سامانه بارشی جدید همراه با وزش باد از امروز (یكشنبه) تا پایان هفته جاری در استان خراسان جنوبی فعال است بنابراین از مردم و مسافران خواسته شده تا از اتراق و چادر زدن در بستر و كنار رودخانه ها و مسیل ها خودداری كنند.
7557*3028