۱۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۳
کد خبر: 83259966
۰ نفر
263 پرونده تخلف در خراسان جنوبي تشكيل شد

بيرجند - ايرنا - معاون بازرسي و حمايت از مصرف كنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبي گفت: در طرح نظارتي نوروز 98 بيش از يك ميليارد و 300 ميليون ريال براي 263 پرونده تخلف واحدهاي صنفي و غيرصنفي در استان تشكيل شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبي علي تهوري افزود: اين تعداد پرونده در بيش از 12 هزار و 500 مورد بازرسي از واحدهاي صنفي و غيرصنفي استان تشكيل و براي سير مراحل قانوني به تعزيرات حكومتي ارسال شده است.
وي بيان كرد: در مدت اجراي طرح نظارتي ويژه نوروز تاكنون با پيگيري و بررسي شكايت هاي صورت گرفته و گزارش هاي سامانه 124، يك ميليارد و 504 ميليون و 560 هزار ريال به شاكيان برگشت داده شده است.
معاون بازرسي و حمايت از مصرف كنندگان سازمان صمت خراسان جنوبي اظهار داشت: از ابتداي اين طرح بيش از 141 مورد گشت مشترك با ساير دستگاه هاي نظارتي در راستاي نظارت هرچه بهتر و بررسي تمامي جوانب به منظور رعايت حقوق مصرف كنندگان از سوي واحدها در استان برگزار شده است.
وي گفت: شهروندان و مسافران نوروزي استان مي توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادي واحدهاي صنفي و غيرصنفي عرضه كننده كالا و خدمات مراتب را به سامانه ارتباطي 124 اين معاونت در مركز استان و ادارات تابعه در شهرستان ها اعلام كنند تا ضمن بررسي گزارش با متخلفان برخورد قانوني صورت گيرد.
تهوري يادآور شد: اجراي طرح نظارتي ويژه نوروز سال 1398 از يكم بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و تا پانزدهم فروردين سال جاري در استان ادامه دارد.
7557*3028

سرخط اخبار استان‌ها