بنیاد بركت احسان 50 هزار غذای گرم را بین سیل زدگان توزیع كرد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل بنیاد بركت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: تاكنون این بنیاد 50 هزار پرس غذای گرم بین مردم مناطق سیل زده استان های گلستان، مازندران، خراسان شمالی و جنوبی توزیع كرده است.

امیر حسین مدنی روز شنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده دهستان شیرین سو و شهرك كال ایمانی خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان 20 هزار غذا در استان گلستان، 20 هزار غذا در استان مازندران و 10 هزار غذا هم در استان های‌ خراسان شمالی و جنوبی بوده است.
وی گفت: به منظور كمك رسانی به آسیب دیدگان سیل مناطق مذكور، 22 گروه جهادی به ظرفیت 250 نیرو سازماندهی شده است.
مدیرعامل بنیاد بركت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از دیگر كمك های این بنیاد به مردم مناطق سیلزده را توزیع 500 رول پلاستیك و 40 هزار كنسروجات عنوان كرد.
مدنی گفت: گروه های جهادی از روزهای اول وقوع سیل در استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی مشغول فعالیت شدند كه خدمات رسانی این گروه ها همچنان ادامه دارد. وی ایجاد آشپزخانه برای توزیع غذای گرم در روستای كال ایمانی شهرستان مانه و سملقان و توزیع غذای گرم بین مردم و همچنین اقلام پتو، كنسرو و پلاستیك را از جمله خدمات ارائه شده به مردم این منطقه دانست.
مدیرعامل بنیاد بركت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این بنیاد در بحث مسائل زیر ساختی استان نظیر ساخت پل با استانداری همكاری می كند.
وی با اشاره به محرومیت شدید در شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالی گفت: آمادگی لازم جهت خدمات درمانی با ایجاد درمانگاه سیار و توزیع داروهای رایگان و شناسایی بیماران صعب العلاج و پیگیری برای درمان آنان را داریم.
شهرستان 110 هزار نفری مانه و سملقان در 45 كیلومتری غرب بجنورد واقع شده است و سیل اخیر خسارات زیادی به بخش های زیرساختی نظیر راه و همچنین مزارع كشاورزی، منازل مسكونی و دام وارد كرد.
7183/ 6042