هلال احمر به 57 هزار سيل زده گلستان امدادرساني كرد

گرگان- ايرنا- رييس جمعيت هلال احمر از امدادرساني به 57 هزار سيل زده گلستان از زمان وقوع سيل و آبگرفتگي در اين استان از سوي نيروهاي امدادگر و نجاتگر خبر داد و گفت: عمليات امدادرساني به آسيب ديدگان همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، علي اصغر پيوندي روز شنبه در نشست خبري با خبرنگاران افزود: از 25 اسفند 97 تا 10 فروردين به 161 هزار نفر از متاثرين انواع حوادث در كشور از جمله 57 هزار نفر در استان گلستان امدادرساني شد.
وي ادامه داد: همچنين در اين مدت 55 هزار نفر از آسيب ديدگان و متاثرين انواع حوادث در كشور اسكان اضطراري و عمومي يافتند كه 13 هزار نفر از اين افراد گلستاني بوده و در اردوگاه هاي اسكان اضطراري و موقت شهرهاي گرگان، گنبد و آق قلا مستقر شدند.
پيوندي به توزيع 66 هزار بسته مواد غذايي يك ماهه اشاره كرد و گفت: در استان گلستان 40 هزار بسته غذايي بين سيل‌زدگان توزيع شده و روزانه هشت هزار و 500 امدادگر مشغول امدادرساني به سيل‌زدگان هستند.
** مردم بيش از 14 ميليارد تومان كمك كردند
وي به كمك هاي مردمي به هلال احمر براي سيل زدگان اشاره كرد و اظهارداشت: تاكنون بالغ بر 140 ميليارد ريال به حساب هلال احمر واريز شده كه بعد از عمليات گزارش هزينه‌كرد آن را به طور شفاف ارايه خواهد شد.
رييس هلال احمر ادامه داد كه تاكنون اين جمعيت 250 ميليارد ريال در امدادرساني به آسيب‌‌ديدگان حوادث جوي هزينه كرده است.
* اتفاقات عجيب و غريب در حوادث
رييس جمعيت هلال احمر درباره برخي خبرها مبني بر سرقت منازل و احشام سيل‌زدگان توسط افرادي كه لباس هلال احمر به تن دارند، گفت: در بحران و حادثه اتفاقات عجيب و غريب زياد مي افتد و كم و كيف آن را نيروي انتظامي بايد گزارش دهد، ولي ممكن است برخي افراد سودجو با استفاده از كاورهاي هلال احمر، چنين اعمالي را انجام دهند كه موجب كاهش اعتماد مردم به هلال احمر مي‌شود و حتما بايد با آنان برخورد قانوني شود.
رييس جمعيت هلال احمر با يادآوري جان‌باختن 45 نفر از هموطنان بر اثر حوادث جوي اخير اظهار داشت: با وجود تلاش فراوان براي جلوگيري از بروز تلفات جاني در گلستان، به دليل ابعاد گسترده اين حادثه متاسفانه هشت نفر بر اثر سيل اين استان جان باختند.
پيوندي افزود: هلال احمر از لحظات اوليه در همه استان ها با تمام وجود با ظرفيت هاي استان‌ها و استان‌هاي معين در خدمت مردم بود و چهار وظيفه عمده امداد و نجات، اسكان اضطراري، تغذيه اضطراري و درمان اضطراري را در دستور كار قرار داده است.
7333/3091

سرخط اخبار استان‌ها