موقوفات جديد در خدمت رونق توليد و اشتغالزايي قرار گيرند

سنندج - ايرنا - استاندار كردستان گفت: اگر موقوفات جديد با نيت رونق توليد ملي و حمايت از كار و توليد كالاي ايراني انجام شود زمينه پيشرفت اقتصادي استان را فراهم مي آورد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، بهمن مرادنيا روز شنبه در نشست تخصصي وقف با اشاره به ضرورت حركت در مسير شعار سال جاري اظهار داشت: همه نهادها در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) بايد اهتمام جدي داشته باشند و در اين زمينه سنت حسنه وقف مي تواند تاثير فراواني در اشتغالزايي و ايجاد رونق توليد داشته باشد.
وي با اشاره به حوادث طبيعي اتفاق افتاده در چند روز اخير كشور افزود: تمام مردم و نهادها بايد در زمينه مديريت بحران همكاري و تعامل داشته باشند چرا كه كنترل آسيب هاي احتمالي ناشي از سامانه بارشي روزهاي آتي استان نيازمند يك تعامل همه جانبه است.
**اسكان هفت هزار زاير در زائرسراها
مدير كل اوقاف و امور خيريه كردستان نيز در اين ديدار با اشاره به برگزاري طرح آرامش بهاري در ايام تعطيلات نوروزي در جوار بقاع متبركه شاخص استان گفت: با گذشت 12 روز از برگزاري اين طرح حدود هفت هزار اسكان كوتاه مدت و بلند مدت در زائرسراهاي بقاع متبركه انجام شده است.
حجت الاسلام مصطفي نوروزي افزود: در اين مدت يش از 30 هزار نفر بار، زائرين و گردشگران مذهبي از اماكن متبركه استان بازديد داشته اند.
وي با بايان اينكه زائرين از برگزاري طرح نوروزي آرامش بهاري در جوار بقاع متبركه استان استقبال كردند اضافه كرد: در نظر سنجي ها و بازرسي هاي انجام شده در اين اماكن متبركه بيش از 85 درصد زائرين از برگزاري اين طرح اعلام رضايت داشته و در اين زمينه كردستان يكي از استان هاي فعال است.
مديركل اوقاف و امور خيريه كردستان خدمت رساني به زائرين را يكي از اولويت هاي اوقاف دانست و گفت: در سال گذشته فعاليت هاي عمراني شاخصي در حوزه توسعه بقاع متبركه استان صورت گرفته و در اين ايام نيز در تلاش هستيم هم در زمينه رفاهي و هم فرهنگي خدمت رسان زائرين بقاع متبركه باشيم.
وي با اشاره به حوادث اخير كشور اظهار داشت: چندين مسجد در محورهاي مختلف استان را در حالت آماده باش 24 ساعته قرار داده ايم و اين مساجد و اماكن متبركه آماده خدمت رساني به ميهمانان استان فرهنگي كردستان است.
7348/3034