انتقاد امام جمعه بيرجند از برج سازي در كوچه ها

بيرجند - ايرنا - نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي و امام جمعه بيرجند گفت: بايد جلوي برج سازي در كوچه ها را گرفت.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي و امام جمعه بيرجند، حجت الاسلام و المسلمين سيد عليرضا عبادي امروز (شنبه) در ديدار نوروزي با شهردار و اعضاي شوراي شهر بيرجند افزود: اگر يك برج در يك كوچه ساخته شود تمامي خانه هاي اطراف را خراب كرده و باعث مي شود تا اكثريت مردم ضرر كنند.
وي بيان كرد: اينكه شوراي شهر توانست در اولين اقدامات خود در سطح ايران يك شهردار توانمند و متعهد جذب كند، كاري بود كارستان.
نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي با اشاره به اينكه شما امروز وارث عملكرد خوب يا متوسط مسئولان مختلف هستيد گفت: مسئولاني كه قبلا بر سر كار آمده اند با سلايق و سياست هاي مختلف كار خود را انجام داده اند.
وي افزود: عمده ساخت و ساز و گسترش شهر بيرجند در سال هاي اخير بوده است لذا اگر بخشي از زمين هايي كه مي خواست ساخته شود به برج اختصاص مي دادند و در كوچه هاي تنگ و باريك برج ها ساخته نمي شد، هم براي زندگي مردم بهتر بود و هم به شكل و ظاهر بهتر شهر كمك مي كرد لذا آنچه اتفاق افتاده است نتيجه مطلوبي نيست.
حجت الاسلام و المسلمين عبادي تصريح كرد: هنگامي كه عكس هوايي يزد را با عكس هوايي بيرجند مقايسه مي كنيم شاهد تفاوت بسيار زيادي هستيم زيرا آنها يكنواخت كار كرده اند و ما خير.
وي با اشاره به اينكه شهرداري و اعضاي شوراي شهر بايد كارها را اولويت بندي كنند گفت: اقدامات صورت گرفته بسيار خوب و قابل تقدير است اما هنور كوچه هاي تنگ و باريكي وجود دارند كه با وسايل نقليه امروز نمي سازد و بايد توسعه پيدا كنند، همچنين برخي از خيابان ها و كوچه ها آسفالت نشده اند و وضعيت پياه روها و خط كشي هاي عابرين پياده مطلوب نيست.
امام جمعه بيرجند بيان كرد: كار در امور شهرسازي يك نوع سرمايه گذاري براي رفاه و راحتي مردم به حساب مي آيد و فوايد بسياري نيز در پي دارد.
وي يادآور شد: مقام معظم رهبري در روز درختكاري توصيه كردند در هر منطقه اي بنا به سازگاري محيط درخت هاي مثمرثمر كاشته شود، تا علاوه بر سرمايه گذاري، بهره اي نيز از آنها برده شود لذا اميد است اين توصيه مدنظر شهردار و اعضاي شوراي شهر قرار گيرد.
وي عنوان كرد: مصارف زيادي در بلوارها انجام مي شود اما برخي كارهاي ديگر در اولويت است لذا بايد اولويت هايي كه به نفع مردم باشد را در دستور كار قرار دهيد.
حجت الاسلام و المسلمين عبادي گفت: با توجه به كويري بودن استان، پايين آوردن مصرف آب و صرفه جويي 70 درصدي در اين مورد، اقدام بسيار ارزشمندي است كه جاي تشكر دارد.
وي با بيان اينكه توسعه ميدان مركز شهر نيز خوب و در آينده لازم است افزود: شهرداري از جمله نهادهايي است كه مردم هميشه با آن سر و كار دارند لذا نبايد در امور مردم تاخير و تعللي صورت گيرد.
3028