۱۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۵
کد خبر: 83259562
۰ نفر
بیش از هشت میلیون تردد در محورهای سمنان ثبت شد

سمنان- ایرنا- مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان گفت: هشت میلیون و 6 هزار و100 تردد خودرو از بیست و پنجم اسفند 97 تا پایان روز نهم فروردین 98 در محورهای مواصلاتی این استان ثبت شد.

احسان منصوركیایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا به وجود 54 دستگاه ثبت تردد در محورهای مواصلاتی استان سمنان اشاره كرد و افزود: در مجموع 9 درصد ترددها از ابتدای طرح نوروزی تا نهم فروردین امسال در محورهای مواصلاتی این استان مربوط به خودروهای سنگین و بقیه خودروهای سبك بوده است.
وی بیان كرد: 581 هزار و 200 تردد روز نهم فروردین امسال در محورهای استان سمنان به ثبت رسیده است.
منصوركیایی با اشاره به میانگین نرخ 868 تردد در بزرگراه امام رضا (ع) در روز نهم فروردین 98، تصریح كرد: میانگین تردد در این روز در جاده اصلی از تهران به مشهد در حوزه استان سمنان 796 تردد و از مشهد به تهران 939 تردد بود.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان یادآور شد: 2 هزار و 337 نفر با 291 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی روز نهم فروردین امسال از استان سمنان به سفر رفتند و یك هزار و 38 مسافر در این روز وارد این استان شدند.
به گزارش ایرنا، 28 مجتمع خدماتی رفاهی در محورهای مواصلاتی استان آماده ارائه خدمات به زائران حرم مطهر رضوی است و رانندگان به منظور رفع خستگی و خواب آلودگی می توانند بعد از 2 ساعت رانندگی دقایقی را در این مجتمع ها استراحت كنند.
هفت گشت كنترلی ترافیك هر روز در شهرستان های استان سمنان فعال است.
طرح تسهیلات سفرهای نوروزی از 25 اسفند 97 آغاز شد و 17 فروردین 98 به پایان می رسد.

** ترافیك محور تهران- مشهد در محدوده سمنان پرحجم و نیمه سنگین است
رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: ترافیك تردد خودروها در محور تهران به مشهد در محدوده استان سمنان پرحجم و نیمه سنگین اما روان است.
سرهنگ تقی كبیری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ترافیك در جاده ‌های منتهی به شمال كشور در محدوده استان سمنان نیمه سنگین، پُر حجم و روان است.
وی با بیان اینكه تردد در مسیرهای استان سمنان عادی است، تصریح كرد: جاده های طرود به معلمان، شاهرود به آزادشهر و چاشم به خطیركوه به علت آب گرفتگی و ریزش كوه بسته است.
كبیری ادامه داد: با وجود بازگشایی محور میامی به سبزوار، از رانندگان درخواست می شود از تردد در این محور خودداری كنند.
وی خاطرنشان كرد: مسافران در صورت امكان از سفر در مسیرهای كوهستانی این استان خودداری كنند و در صورت الزام به سفر تجهیزات ایمنی و گرمایشی به همراه داشته باشند.
رئیس پلیس راه استان سمنان یادآور شد: رعایت فاصله طولی، پرهیز از تخلف هایی مانند سرعت و سبقت غیرمجاز، برنامه ریزی برای استراحت رانندگان در طول سفر و توجه به توصیه های پلیس می تواند سفری ماندگار برای گردشگران نوروزی به همراه داشته باشد.
به گزارش ایرنا، طرح نوروزی پلیس راه و دستگاه های امدادی استان سمنان با شعار «پرهیز از خطر، آرامش در سفر» همزمان با سراسر كشور از 25 اسفند 97 تا 18 فروردین 98 در حال اجرا است، شعار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در طرح های نوروز 98 «نشاط بهاری، نظم و قانون مداری» است.
در استان سمنان هشت هزار و 612 كیلومتر بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی وجود دارد و حدود 150 دوربین ثابت و سیار نظارتی و ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان سمنان فعال است.
9891/7408