هادی غفاری: اصلاح ساختاری، تنها راه حل معضلات كشور است

تهران-ایرناپلاس- یك فعال سیاسی معتقد است راه‌ پاسخگویی به اعتراضات مردم و حل معضلات كشور، اصلاح ساختار و برچیده شدن نظارت استصوابی است.

هادی غفاری در تحلیل خود از حوادث سیاسی سال پیش‌رو در گفت‌وگو با ایرناپلاس اظهار كرد: من به‌عنوان فردی كه در حوادث قبل و بعد از انقلاب اسلامی حضور داشتم و به نظام جمهوری اسلامی وفادار هستم بر این باورم كه مشكلات ما ساختاری است و باید به دنبال راه‌حل از طریق اصلاح ساختارها برآییم.

او اضافه كرد: مشكل ما در بحث قانون اساسی جدی است و نیازمند آن هستیم كه در قانون اساسی بعد از 40 سال تجدیدنظر اساسی داشته باشیم. نمی‌توان به افرادی اختیارات تام داد، اما پاسخگو نباشند. همه باید در برابر مردم پاسخگو باشند.

غفاری افزود: اكنون در دنیا، قدرت تقسیم شده است و هر كس در حیطه اختیارات خود باید پاسخگوی مردم باشد. ما نیز باید به این سمت حركت كنیم تا مشكلات و معضلات كشور حل شود.

این نماینده دوره‌های اول، دوم و سوم مجلس شورای اسلامی نسبت به نظارت استصوابی شورای نگهبان نیز انتقاد كرد و گفت: سالیان سال است كه شورای نگهبان به بهانه نظارت استصوابی بسیاری از نیروهای باتجربه، خدوم و متخصص را از شركت در انتخابات محروم كرده است. همین باعث شده است مجالس ما مجالس قدرتمندی نباشد.

غفاری تصریح كرد: اگر مقایسه‌ای بین دوره‌‌های مختلف مجلس داشته باشیم قطعاً درمی‌یابیم مجلس اول به دلیل عدم وجود نظارت استصوابی شورای نگهبان، قوی‌ترین مجلس بوده است. حتی مجلس ششم به‌اندازه مجلس اول قدرت نداشت. قوانین و مقرراتی كه در مجلس اول تدوین شد، بسیار مترقی بود.

او گفت: اما مجلس امروز ما از نیروهای قوی خالی است. بسیاری از افراد و چهره‌های متعهد و متخصص به دلیل نظارت استصوابی خانه‌نشین شده‌اند.

غفاری تأكید كرد: اگر می‌خواهیم مشكلات كشور حل شود و مردم راضی شوند، باید دست به اصلاح قانون اساسی بزنیم. چاره‌ای جز اصلاح قانون اساسی وجود ندارد.

**اداره كل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**