مسافران نوروزی برای برگشت از سفر برنامه ریزی داشته باشند

بیرجند - ایرنا - فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: با توجه به بازگشت همه مسافران در پایان تعطیلات نوروزی، شهروندانی كه قصد عزیمت به مسافرت در نیمه دوم تعطیلات را دارند، برگشت از سفر خود را زمان بندی و برنامه ریزی كنند.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری پلیس، سردار مجید شجاع در دهمین جلسه قرارگاه نوروزی امام علی (ع) از آمادگی پلیس برای خدمت رسانی به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: تقاضای ما از شهروندان این است كه در جاده‌ها ملاحظه سایر خودروها و سرنشینان را داشته باشند و به نكات ایمنی توجه كنند.
وی با بیان این كه خوشبختانه در ایام نوروز در اقدامات كنترلی پلیس اشراف اطلاعاتی خوبی داریم تا امنیت مردم فراهم شود افزود: همه تلاش ما این است كه در اولویت اقدامات نوروزی میزان سوانح جاده ای در محورهای اصلی و فرعی خراسان جنوبی كاهش یابد كه در این زمینه تمهیدات ویژه ای برای روزهای پایانی تعطیلات اندیشیده شده است.
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی با بیان این كه نظارت پلیس بر اماكن عمومی و تفرجگاه های استان وجود دارد گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و احتمال حاری شدن روان آب ها در مسیل های كوهستانی خراسان جنوبی از مسافران نوروزی درخواست داریم در مسیر رودخانه های فصلی از زدن چادر خودداری كنند و به هشدارهای هواشناسی توجه كافی داشته باشند.
وی بر كاهش سرقت های خرد در استان تاكید و تصریح كرد: با همراهی گشت های رضویون سپاه اقدامات كنترلی و گشت زنی محله ای در دستور كار قرار گرفته و آموزش های لازم به نیروها داده شده است تا انشاءالله در این زمینه هم شاهد كاهش سرقت های خرد باشیم.
سردار شجاع از شهروندان درخواست كرد به توصیه های پلیسی توجه كنند و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشكوك بلافاصله مراتب را از طریق تلفن فوریت های پلیسی 110 یا سامانه پیامكی 110 به پلیس اطلاع دهند.
3028