ابهت پوشالی آمریكا و اسرائیل درهم شكسته شده است

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: عدم حمایت جامعه جهانی از تصمیم یك جانبه ترامپ مبنی بر الحاق بلندی های جولان سوریه به رژیم غاصب اسرائیل نشان دهنده درهم شكسته شدن ابهت پوشالی آمریكا و اسرائیل است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور كریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه ایلام افزود: روزگاری آمریكا و اسرائیل از نظر جامعه جهانی دو حكومت شكست ناپذیر بودند كه انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل موجب خواری و خفت این دو رژیم استعمارگر در سطح بین الملل شد.
وی اظهار داشت: تا قبل از پیرزوی انقلاب اسلامی مبارزان فلسطین و لبنان جرات مقابله با تعدی و تجاوزهای اسرائیل را نداشتند اما امروزه به بركت اشاعه فرهنگ ظلم ستیزی ایران به ملت های آزاده، گروه های مبارز فلسطین و لبنان بدون هیچ واهمه ای قلب اسرائیل را هدف موشك های خود قرار می دهند .
كریمی تبار به سالروز 12 فروردین و انتخاب حكومت جمهوری اسلامی با رای قاطع مردم اشاره كرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی یك حكومت بر مبنای مردم سالاری دینی است كه مردم ایران به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سرنوشت كشور دخالت و نقش دارند.
وی افزود: مردم باید در انتخابات به بهترین و شایسته ترین افراد رای بدهند چرا كه رای و انتخاب نهایی آنها مسئولان ارشد كشور را تعیین می كند و نقش پررنگ مردم ایران در عرصه های مختلف در جهان بی بدیل و بی نظیر است.
وی با اشاره به جشن مبعث رسول اكرم در 14 فروردین تاكید كرد: رسالت همه پیامبران از آدم تا خاتم اشاعه فرهنگ های نابی چون رهایی انسان ها از یوغ بندگی و بردگی، اجرای عدالت، تزكیه نفس، پرهیز از جاه طلبی است و اصلاح جامعه امروز نیز در گرو داشتن مسئولانی دلسوز است كه تابع هوای نفس و تجمل گرایی و زیاده خواهی نباشند.
خطیب نماز جمعه ایلام به سالروز شهادت امام موسی كاظم (ع) نیز اشاره كرد و افزود: شهادت این امام بزرگوار با جشن های نورزوی تقارن یافته كه مردم مومن و خداجو باید در سالروز شهادت امام كاظم (ع) شئونات دینی متناسب با این واقعه را رعایت كنند.
وی با توجه به در پیش بودن 13 فروردین و روز انس با طبیعت هم گفت: مردم در این روز كه به دامان طبیعت می روند باید حرمت و احترام نعمت های الهی را نكه داشته و از تجاوز به حریم طبیعت خودداری كنند و بدانند كه انفال یك ثروت عمومی و متعلق به همه و نسل های آینده است و حراست از آن وظیفه ای همگانی است.
كریمی تبار در خصوص بارش های سیلابی یك هفته اخیر هم ضمن قدردانی از اطلاع رسانی های به موقع ستاد بحران استان ایلام برای پیشگیری از حوادث ناشی از بارش باران اظهار داشت: ساخت و سازهای بی تدبیرانه و تجاوز به حریم طبیعت باعث بروز سیلاب می شود و باید دستگاه های قضایی و كارشناسان با عوامل اصلی چنین فاجعه های انسانی برخورد قاطع كنند.
وی از مردم خواست كمك های نقدی و غیر نقدی خود برای كمك به مناطق زلزله زده را به دستگاه های ذی صلاح چون هلال احمر و كمیته امداد تحویل دهند.
7172/6034