خسارات ناشی از سیلاب در خراسان جنوبی زیاد نیست

بیرجند - ایرنا - مدیركل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: شب گذشته (پنجشنبه) بارندگی هایی در شهرستان های زیركوه و سربیشه داشتیم كه خسارات ناشی از سیلاب با توجه به حجم بارندگی ها زیاد نیست.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دیشب 2 محور درح به بازارچه مرزی ماهیرود در سربیشه و حاجی آباد به آهنگران در زیركوه مسدود شده بود كه صبح امروز با تلاش نیروهای راهداری و امدادی، بازگشایی شد.
وی اظهار داشت: چند واحد روستایی نیز بر اثر سیلاب دچار آبگرفتگی شده بود كه بلافاصله توسط دستگاه‌های امدادی برطرف شد.
مدیركل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: دستگاه های اجرایی و امدادی تا ظهر امروز (جمعه) در حالت آماده باش قرار داشتند و از فردا نیز ٢٨ اكیپ برآورد خسارات به شهرستان های استان اعزام می شوند تا خسارات ناشی از سیلاب كه بیشتر مربوط به مزارع و باغات است را ارزیابی كنند.
وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی جدید در روزهای آتی بیان كرد: براساس هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران تعداد 90 تیم امدادی و عملیاتی از صبح یكشنبه در حالت آماده‌ باش كامل قرار دارند.
استان مرزی خراسان جنوبی در سال زراعی گذشته (اول مهر 96 تا پایان شهریور 97) جزو استان های كم بارش كشور بود و امسال بارش ها بیشتر بوده است.
بنابر پیش بینی هواشناسی، سامانه های بارشی جدید كم و بیش اغلب نقاط خراسان جنوبی را در بر می گیرد ولی در شمال شرق استان از شدت بیشتری برخوردار بوده و وقوع روان آب در این منطقه محتمل است.
7559*3028