1540 خانواده فرهنگي در مهاباد اسكان يافتند

مهاباد - ايرنا - مدير آموزش و پرورش مهاباد گفت: از ابتداي فعاليت مراكز پذيرش و اسكان ميهمانان نوروزي تاكنون، يكهزار و 540 خانواده فرهنگي در مراكز اقامتي اين شهرستان پذيرش شده اند.

كامبيز شاوله روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: مهاباد 32 درصد كل اسكان فرهنگيان آذربايجان غربي را به خود اختصاص داده و رتبه نخست اسكان فرهنگيان استان را در اختيار دارد.
وي اظهار داشت: 19 مدرسه با 213 كلاس در قالب تيپ هاي مختلف شامل ويژه، الف و ب تقسيم بندي و براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي امسال تجهيز شده است.
وي بيان كرد: در كلاس هاي تيپ ويژه امكاناتي مانند تخت، پتو و بالش، تلويزيون و يخچال در كلاس ها وجود دارد و كلاس هاي تيپ الف نيز به تمام اين امكانات به جز تخت تجهيز شده و در تيپ ب نيز تلويزيون و يخچال به صورت عمومي است.
شاوله يادآور شد: خانه معلم اين شهرستان نيز با ظرفيت 25 اتاق و 130 تخت و 2 رستوران پذيراي مسافران نوروزي است.
مدير آموزش و پرورش مهاباد تاكيد كرد: ستاد اسكان فرهنگيان اين شهرستان تمام تلاش خود را به كار مي گيرد تا ميهمانان نوروزي با خاطره هاي خوبي اين شهرستان را ترك كرده و در سال هاي آينده نيز مهاباد را براي مسافرت انتخاب كنند.
به گزارش ايرنا، فعاليت مراكز پذيرش و اسكان ميهمانان نوروزي در مراكز اقامتي آموزش و پرورش مهاباد از روز دوشنبه 28 اسفند ماه 1397 آغاز شده و تا 12 فروردين 98 ادامه دارد.
در نوروز سال 1397 در مجموع 52 هزار نفر در مراكز اقامتي مهاباد اسكان داده شدند كه در مقايسه با سال پيش از آن 65 درصد افزايش داشت.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است و يكي از مهمترين قطب هاي گردشگري در غرب كشور به شمار مي رود كه به نگين گردشگري آذربايجان مشهور است.
مهاباد 92 اثر تاريخي ثبت شده ملي دارد كه سد مهاباد، غار سهولان، تالاب كاني برازان، موزه و حمام ميرزا رسول، تخته سنگي فقره قا، برده كنته و مسجد جامع از مهمترين اثرهاي تاريخي و جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان است.
مهاباد داراي 133 اتاق در قالب چهار هتل، 49 اتاق در قالب سه مهمانپذير و 11 سويت در قالب يك هتل آپارتمان است.
9903/6185/2093