اقلام مورد نیاز حادثه دیدگان سیل شهرك سعدی شیراز توزیع شد

شیراز -ایرنا - برخی اقلام و مایحتاج مورد نیاز حادثه دیدگان سیل شهرك سعدی شیراز روز پنجشنبه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید علی نقی طبیب لقمانی معاون عمرانی استانداری فارس ، امداد رسانی به حادثه دیدگان و تامین نیازهای اولیه وضروری را اولویت پیش رو برای بازگشت به زندگی در این منطقه دانست و گفت : از هیچ كوششی برای تامین نیازهای حادثه دیدگان فروگذار نخواهد شد.
معاون عمرانی استانداری فارس با تاكید بر برآورد خسارت های ناشی از سیل گفت : پرداخت خسارت های ناشی از سیل به حادثه دیدگان در كوتاه ترین زمان ممكن با همكاری و مشاركت دولت و نهادهای حمایتی انجام خواهد شد.
با توجه به مسدود شدن كانال عبور آب منطقه، از دیگر اقداماتی كه در حال انجام است، لایروبی و باز كردن كانال است تا در صورت بارش مجدد باران منطقه دچار آبگرفتگی مجدد نشود.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد. پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن 19 كشته ، 107 مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت.
ششم فروردین ماه نیز مناطق پایین دست رودخانه خشك شیراز و مجاور این رودخانه با مشكل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند. در این میان، وضعیت منطقه سعدیه وخیم تر از سایر نقاط گزارش شد.
با تلاش های صورت گرفته، وضعیت بیشتر مناطق سیل زده شیراز به حالت عادی بازگشته است. تلاش نیروهای امدادی برای امدادرسانی به مردم شهرك سعدی و سایر نقاط ادامه دارد.
9873/6113

سرخط اخبار استان‌ها