3742 ماموريت اورژانسي در خراسان جنوبي انجام شد

بيرجند - ايرنا - معاون مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي خراسان جنوبي گفت: از آغاز طرح نوروزي سلامت (25 اسفند 97) تاكنون سه هزار و 742 ماموريت توسط اورژانس استان انجام شده كه 421 مورد مربوط به تصادفات بوده است.

عليرضا عباسي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در طرح سلامت نوروزي 71 پايگاه اورژانس شهري و جاده اي با همكاري 450 نيروي فوريت هاي پزشكي در استان فعال است.
وي بيان كرد: 40 دستگاه در سراسر استان و هر پايگاه يك دستگاه آمبولانس به صورت فعال و به عنوان پشتيبان آماده امدادرساني به مسافران و مردم هستند.
معاون مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي خراسان جنوبي اظهار داشت: آمبولانس هاي اورژانس جاده اي همه روزه از ساعت 9 تا 12 صبح و 17 تا 20 عصر در حاشيه جاده ها استقرار دارند.
وي هدف از استقرار آمبولانس هاي جاده اي را ايجاد آرامش براي مسافران نوروزي، يادآوري مخاطرات سفر و كاهش زمان رسيدن مصدومان به مراكز درماني ذكر كرد.
عباسي با بيان اينكه 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس در بيرجند و فردوس آماده امدادرساني به حوادث پرتلفات است يادآور شد: هر دستگاه اتوبوس امكان انتقال همزمان 14 بيمار يا مصدوم را دارد.
وي گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزي 2 فروند بالگرد در 2 اورژانس هوايي بيرجند و طبس نيز آماده امدادرساني به حوادث خاص و مناطق صعب العبور هستند.
معاون مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي خراسان جنوبي افزود: از ابتداي طرح نوروزي تا امروز در قالب 12 سورتي پرواز 19 مصدوم كه اكثر آنها مربوط به حوادث ترافيكي جاده اي بود، به مراكز درماني منتقل شده اند.
وي اظهار داشت: در پنج ورودي شهرستان هاي بشرويه، سرايان، فردوس، قاينات و نهبندان نيز پنج كمپ سلامت با هدف چكاب قندخون، فشار خون و راهنمايي مسافران نوروزي راه اندازي و تاكنون در اين كمپ ها به 458 مراجعه كننده خدمت ارايه شده است.
عباسي به رانندگان توصيه كرد: با توجه به افزايش حوادث جاده اي قوانين راهنمايي و رانندگي را رعايت كرده و به ازاي هر 2 ساعت رانندگي يك ربع استراحت كنند تا خستگي و خواب آلودگي آنان رفع شود.
وي ادامه داد: همچنين توصيه مي شود رانندگان از مصرف داروهاي آرام بخش و خواب آور طي سفر خودداري كنند و شب قبل از مسافرت خواب كافي داشته باشند.
7557*3028