2 هزار و 120 واحد مسكونی به طرح بازآفرینی شهری مشهد پیوست

مشهد- ایرنا- 2 هزار و 120 واحد مسكونی كه پیش از این در قالب طرح های مشاركتی شهرداری مشهد در حال ساخت بود روز پنجشنبه در بازدید استاندار خراسان رضوی از حاشیه این شهر به طرح بازآفرینی شهری پیوست.

به گزارش ایرنا این واحدها در قطعه ای به مساحت 300 هكتار حد فاصل بولوار طبرسی، كمربندی و جاده سیمان (بولوار رسالت) قرار دارد و پیش از این به صورت مشاركتی توسط پیمانكار خصوصی در حال ساخت بود.
واحدهای یادشده امروز طی مصوبه ای با امضای شهردار مشهد، مدیر كل راه و شهرسازی، سه نفر از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران ذیربط به طرح بازآفرینی شهری پیوست.
استاندار خراسان رضوی طی بازدید از این منطقه در جمع خبرنگاران گفت: اقدامات خوبی در حاشیه شهر مشهد انجام شده اما اغلب جنبه تسكین داشته است.
علیرضا رزم حسینی افزود: براساس تصمیم های ستاد بازآفرینی شهر مشهد و درپی اختیارات تام وزیر راه و شهرسازی در این خصوص، اقدامات اساسی برای بازآفرینی مناطق حاشیه مشهد در حال انجام است.
وی اظهار داشت: طرح بازآفرینی شهری نباید به یك گوشه از شهر محدود شود و باید به صورت كمربندی در حاشیه شهر اجرا شود.
وی گفت: بر اساس مصوبه های این ستاد 66 دفتر تسهیلگری برای اجرای طرح بازآفرینی شهری توسط شهرداری ایجاد می شود و 2 هزار و 120 واحد مسكونی در حال ساخت در قالب طرح بازآفرینی به صورت ملك جایگزین در اختیار ساكنان اطراف این پروژه قرار می گیرد.
رزم حسینی به جمعیت یك میلیون نفری حاشیه نشین مشهد اشاره كرد و افزود: رفع مشكلات حاشیه نشینی نیازمند همدلی است و با توجه به وجود املاك آستان قدس رضوی در حاشیه مشهد، آبادانی این منطقه نیازمند مشاركت این آستان مقدس است.
وی همچنین اظهار داشت: مسائل مربوط به روستاهای مجاور حاشیه شهر مشهد و سازماندهی این مناطق نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
محمد رضا كلایی، شهردار مشهد هم گفت: طرح بازآفرینی شهری در سال جاری به صورت منسجم ادامه خواهد یافت و تكلیف شهرداری در اجرای این طرح ساخت هشت هزار واحد مسكونی است كه بر اساس مطالبه استاندار خراسان رضوی ساخت 20 هزار واحد جدید مورد انتظار است.
رئیس هیات مدیره شركت بتن ساز تربت، سرمایه گذار و مجری طرح ساخت واحدهای مسكونی یاد شده نیز گفت: ساخت این واحدها همراه با تاسیسات خدماتی، مدرسه، مسجد و دیگر اماكن خواهد بود كه برآورد می شود مرحله نخست آن شامل 700 واحد تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
علی اكبر حسینعلی زاده افزود: آنچه ممكن است در اجرای این طرح برای ما مشكل ایجاد كند، تامین نقدینگی و زمان بر بودن اخذ مجوزها می باشد.
3221 / 6053