۸ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۸
کد خبر: 83257985
۰ نفر
مسیرهای گردشگری خراسان جنوبی باز است

بیرجند - ایرنا - جانشین پلیس راه خراسان جنوبی گفت: تمامی محورهای استان از جمله مسیرهای گردشگری و راه هایی كه به دلیل طغیان آب مسدود شده بود، باز بوده و ترافیك عادی و روان است.

سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسیرهای گردشگری از جمله روستای خرو هم از صبح امروز باز شد و مسافران می توانند با رعایت احتیاط به این منطقه سفر كنند.
وی بیان كرد: حضور در دیگر مناطق گردشگری طبس مانند كال جنی، تفتو و ازمیغان نیز مانعی ندارد.
جانشین پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینكه در 24 ساعت گذشته هشت فقره تصادف فوتی در جاده های استان به وقوع پیوست گفت: در این حوادث 20 نفر مجروح شدند.
وی اظهار داشت: واژگونی پژو پارس در محور طبس - اصفهان امروز (پنجشنبه) چهار زخمی بر جا گذاشت.
سرهنگ توفیقی نیا با تاكید بر اینكه بیشتر حوادث رانندگی ناشی از خستگی و خواب آلودگی است افزود: رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئنه هر دو ساعت یك ربع استراحت كنند تا شاهد حوادث ناگوار به خصوص در ایام نوروز نباشیم.
سامانه بارشی تا دیشب (چهارشنبه) در خراسان جنوبی به صورت بارش رگباری باران، وزش باد و رعد و برق فعال بود و امروز اوضاع جوی در این استان نسبتا آرام است.
بارندگی روزهای اخیر در این استان مرزی و كویری باعث جاری شدن روان آب و طغیان رودخانه ها در برخی مناطق شد اما خسارات جانی و مالی سنگین نداشت.
این استان به مركزیت بیرجند 11 شهرستان دارد و با 6 استان كشور همجوار است.
9893*3028