ارتقاي سطح زندگي بايد همراه با غناي معنوي باشد

بيرجند - ايرنا - نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي و امام جمعه بيرجند گفت: ارتقاي سطح زندگي افراد بسيار خوب است اما اگر همراه با غناي معنوي باشد، ارزشمند خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي و امام جمعه بيرجند، حجت الاسلام و المسلمين سيد عليرضا عبادي روز پنجشنبه در ديدار نوروزي با مديركل و جمعي از كاركنان كميته امداد امام خميني (ره) استان اظهار داشت: گزارشاتي كه از طريق اين سازمان براي كمك به نيازمندان صورت مي گيرد بسيار خوشحال كننده است اما تا آن اجراي عدالت واقعي انجام نشود، قانع كننده نيست.
وي با اشاره به اينكه ما داراي دو نوع فقر هستيم، يكي فقر نيازهاي مادي و زندگي روزمره و ديگري فقر معنوي افزود: آنچه براي انسان بسيار مهم و ارزشمند است غناي نفساني است.
نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي با بيان اينكه فردي كه داراي غناي معنوي باشد، دچار جنگ هاي رواني دشمنان نمي شود تصريح كرد: بايد روي فقر معنوي در كنار تمامي اقداماتي كه از سوي اين سازمان صورت مي گيرد، كار شود.
وي گفت: اگر به خارج مرزها نگاه كنيم، مي بينيم كه فلسطيني‌ها، 70 سال است كه نه تنها تامين خوراك و پوشاك بلكه تامين جانشان را نيز ندارند اما همچنان زندگي مي كنند و پاي آرمان و حرفشان ايستاه اند، سختي ها را به جان مي خرند و اين نشان غناي معنوي است.
حجت الاسلام و المسلمين عبادي بيان كرد: هرچه براي خدمت به مردم تلاش كنيم كافي نيست زيرا آرمان ما اين است كه نياز شهروند را در تمامي جوانب تامين كنيم و تا نرسيدن به آن حد، مديون قشر ضعيف هستيم.
وي با اشاره به اينكه نيازمند طرحي هستيم كه در آن مسئله غناي نفساني مردم فراموش نشود اظهار داشت: مردم ايران اسلامي از نظر فرهنگ نمونه بوده اند لذا بايد با توجه به گذشته غناي نفساني را تقويت كرد.
وي با بيان اينكه سرمايه بزرگ انساني، غناي نفساني انسان است گفت: امروز نبايد جامعه به گونه اي باشد كه برخي فقط به فكر پول جمع كردن باشند و برخي در فقر دست و پا بزنند.
امام جمعه بيرجند گفت: شاخصه كميته امداد اين است كه اشتغال ايجاد كند اما در كنار كمك هايي كه به مردم مي كنيد، افراد را از نظر روحي در مقابل جنگ هاي رواني دشمنان آماده كنيد.
وي اضافه كرد: به خاطر داشتن غناي نفساني بود كه مردم انقلابي ايران اسلامي در هشت سال جنگ تحميلي، در آن شرايط سخت و بحراني توانستند در مقابل دشمن ايستادگي كنند.
نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي با اشاره به اينكه فقير كسي است كه ايمانش ضعيف باشد گفت: روحيه غناي نفساني ثروت بزرگي است كه بايد قدرش را بدانيم.
وي افزود: اين دزدي‌ها و اختلاس‌ها براي فقر نيست بلكه به خاطر غناي نفساني است و اين افراد نه تنها ثروتمند نيستند بلكه فقيرترين افراد به حساب مي آيند.
9893*3028