۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۳
کد خبر: 83257367
۰ نفر
نمایندگان مجلس از مدیریت سیل شیراز قدردانی كردند

شیراز - ایرنا - شماری از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه خطاب به استاندار فارس از مدیریت مناسب شرایط پس از سیل در شیراز ، امداد رسانی و كمك به آسیب دیدگان قدردانی كردند.

به گزارش ایرنا ، نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی در این پیام ها ضمن تسلیت به مردم شیراز و هموطنان داغدار در حادثه سیل ، افتخار آفرینی مردم شیراز در میزبانی از مسافران و مهیمانان نورزی كه در سیل 5 فروردین دچار آسیب شدند را نیز ستودند .
محمد مهدی برومندی نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی در پیامی تصریح كرد: خدای سبحان را شكرگزاریم كه در طلیعه سال جدید نعمت خویش را با نزول رحمت الهی بر ما ارزانی داشت و استان پهناور فارس را كه در زلزله خاموش خشكسالی گرفتار شده بود نجات بخشید اما حادثه تلخ سیل شیراز موجب اندوه و نگرانی عمیق ملت بزرگ ایران اسلامی ، مردم شریف استان فارس و به ویژه مردم شریف و متدین شهرستان های مرودشت ارسنجان و پاسارگاد گردید.
در ادامه این پیام آمده است : بی شك پیام ارزشمند مقام معظم رهبری موجب كاهش آلام و تسكین و التیام رنج و درد و مصیبت خانواده های محترم جانباختگان و و مصدومین و مردم شریف فارس گردید كه به نمایندگی از مردم عزیز فارس از معظم له سپاسگزاری می نمایم .
این پیام می افزاید : اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده های معزز جانباختگان و آرزوی سلامتی و صبر برای بازماندگان ارجمند ایشان و آرزوی سلامتی برای مصدومین این حادثه وظیفه می دانم از تلاش های بسیار ارزشمند و حضور به موقع همه دست اندركاران شورای محترم تامین استان فارس بویژه استاندار محترم جناب آقای دكتر رحیمی و همكاران محترم ایشان كه در كاهش خسارت و اثرات زیانبار سیل و نجات مردم نقش اساسی داشتند تقدیر و تشكر نمایم.
همچنین از حضور ارزشمند وزرای محترم اطلاعات و بهداشت درمان و آموزش پزشكی و نیز از حضور جناب دكتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و تشكیل جلسه ستاد بحران قدر دانی می كنم .
نماینده مرودشت ، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس در پایان اضافه كرد : لازم می دانم از زحمات رییس و پرسنل شریف دانشگاه علوم پزشكی شیراز ، پزشكان و پرستاران عزیز بیمارستان های شیراز در مداوای مصدومین حادثه تشكر نمایم.
از نیروی محترم انتظامی و سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی و اداره كل محترم اطلاعات و دستگاه محترم قضایی فارس در برقراری امنیت قدر دانی می نمایم.
در این پیام آمده است : مردم شریف شیراز و استان فارس نیز بار دیگر با فرهنگ غنی خویش و استقبال تاریخی از مسافرین محترم نوروزی بویژه خانواده های محترم گرفتار در حادثه و پذیرایی فراموش نشدنی از ایشان برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم فارس افزودند كه شایسته تقدیر است امیدوارم این تجربه تلخ موجب شود هیچگاه شاهد تكرار چنین حوادثی در كشور نباشیم.
اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی خطاب به استاندار فارس یاد آور شد : لازم می دانم از مدیریت شایسته ، بی واسطه و تلاش خالصانه حضرتعالی و مجموعه ادارات، نهادها ، ارگان ها و مردم فهیم و خونگرم فارس در حادثه سیل ویرانگر شیراز صمیمانه سپاسگزاری نموده توفیق روز افزون تان را از خداوند سبحان خواهانم.
همچنین نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی در پیامی بیان داشت : با شكر گذاری به درگاه ایزد منان كه با نزول رحمت الهی امید را به مردم ارزانی وموجب رفع نگرانی سالهای خشكسالی شد و با سپاس از ملت بزرگ ایران اسلامی به خاطر همكاری و همدلی با مردم مظلوم آسیب دیده از سیل لازم می دانم تسلیت و همدردی خود را نسبت به جانباختگان از حوادث اخیر خصوصا عزیزانی كه در شهر شیراز دچار حادثه شدند اعلام و برای بازمندگان از خداوند صبر واجر آرزو نمایم.
سید علاء الدین خادم در این پیام از همه دست اندركاران خصوصا استاندار فارس تقدیر و اضافه كرد : از جناب اقای دكتر رحیمی كه با دلسوزی وجدیت وحضورمستمر در ستادبحران ومشاهده میدانی در ساماندهی امور تلاش وافر نمودند قدردانی می نمایم .
سیلاب در دروازه قرآن شیراز خودروهای مسافران و شهروندان این شهر را در هم نوردید تا پنجم فروردین، دومین رخداد غم انگیز سیل در ایران در تقویم 1398 ثبت شود.
بارش یكباره 18 میلیمتر باران در مدت 10 دقیقه سبب شد حجم زیادی سیلاب از كوه های اطراف شیراز به سمت دروازه قرآن در شاهراه ورودی شمال شیراز روانه شود.
این سیل اتومبیل های پارك شده و در حال تردد در دروازه قرآن را تا مسافتی با خود برد و بر روی هم انباشت. برخی منابع، شمار خودروهای آسیب دیده در این حادثه را افزون بر 244 خودرو اعلام كرده اند.
در این حادثه 19 نفر فوت كردند و شمار دیگری از هموطنان مصدوم شدند.
6113

سرخط اخبار استان‌ها