آمار اسكان مسافران نوروزي قم از مرز نيم ميليون تن گذشت

قم - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم گفت: از 27 اسفندماه سال گذشته تا روز ششم فروردين ماه جاري، بيش از 509 هزار تن در مراكز اقامتي و ساير اماكن اين استان اسكان يافته اند.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم، حميد يزداني روز چهارشنبه در گفت و گويي اظهار داشت: در اين مدت همه ظرفيت هاي مراكز اقامتي رسمي استان اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمان پذيرها و خانه مسافرها تكميل بوده است.
وي با بيان اين كه طي اين مدت بيش از 101هزار تن در اماكن اقامتي رسمي استان اسكان يافته اند تصريح كرد: علاوه بر آن بيش از 184هزار تن در ساير اماكن اقامتي اعم از بقاع متبرك امامزادگان، سالن هاي ورزشي، كمپينگ هاي شهر و بيش از 223 هزار تن در مدارس استان اسكان داشته اند.
يزداني با اشاره به اين كه بيش از 70هزار تن در اقامتگاه ها و اماكن اقامتي تعبيه شده توسط ميراث فرهنگي و ساير نهادها اسكان داشتند عنوان كرد: در راستاي خدمات رساني مطلوب به زائران و مسافران نوروزي بيش از394 بازديد نظارتي نيز توسط گشت هاي رسمي كميته اسكان انجام شده است.
35 واحد هتل، 27 واحد هتل آپارتمان، 55 واحد مهمانپذير، 170 خانه مسافر و 97 واحد مجتمع بين راهي و پذيرايي با ظرفيت بيش از 12 هزار تخت اقامتي و پذيرايي در قم در خدمت مسافران و زائران است.
1175 /