۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۵
کد خبر: 83256829
۰ نفر
جاده هفشجان به طاقانك بازگشايي شد

شهركرد- ايرنا- فرماندار شهركرد گفت: محور ارتباطي هفشجان به طاقانك در اين شهرستان كه به دليل سيلاب و ريزش سنگ ريزه مسدود شده بود ، بازگشايي شد.

عبدالعلي ارژنگ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا تاكيد كرد: محور ارتباطي هفشجان به طاقانك كه براي جلوگيري از ورود سيلاب به روستاهاي سيرك و نوآباد بر روي آن حفاري و ايجاد شكاف صورت گرفته بود ، پس از لوله گذاري، مهار روان آب ها و فروكش كردن سيلاب ، بازگشايي شده است.
وي افزود:هم اينك تردد در مسير ارتباطي شهركرد به هفشجان و طاقانك روان است.
به گزارش ايرنا، يكشنبه شب بدنبال شدت بارش ها و حركت سيلاب به سمت روستاهاي سيرك و نوآباد شهرستان شهركرد، دستور ايجاد حفاري و شكاف در جاده ارتباطي هفشجان به طاقانك از سوي فرماندار صادر شد.
با اين اقدام سيلاب به رودخانه شمس آباد شهركرد هدايت شد و از بروز خسارت هاي جدي و تخريب هاي احتمالي در اين روستاها جلوگيري به عمل آمد.
فرماندار شهرستان شهركرد همچنين تصريح كرد: بارندگي اخير خسارت هاي فراواني به زمين هاي كشاورزي، حاشيه جاده ها، ساختمان هاي قديمي و بخشي زيرسازي هاي مناطق روستايي اين شهرستان وارد كرد اما خوشبختانه خسارت جاني نداشت.
فرماندار شهرستان شهركرد در عين حال اظهار داشت: به علت بالا آمدن حجم آب و احتمال خطر ناشي از شدت بارندگي ها ، تردد تمامي وسايل نقليه سبك و سنگين همچنان در مسير ارتباطي پل سودجان شهرستان شهركرد ممنوع است.
وي گفت: مسافراني كه قصد عزيمت به شهرستان كوهرنگ دارند بايد مسير جايگزين شهركرد به فارسان و چلگرد و مسافران عازم فريدن استان اصفهان از جاده جايگزين شهركرد به بن و شيخ شبان به آزادگان و فريدن تردد كنند.
وي توصيه كرد: مسافران، گردشگران و مردم محلي براي گرفتن هرگونه عكس، فيلم و يا تصوير بر روي پل سودجان مستقر نشوند. به گزارش ايرنا، سودجان در 50 كيلومتري مركز چهارمحال و بختياري واقع است.
فرماندار شهرستان شهركرد همچنين تاكيد كرد: دريچه هاي سد چشمه زنه هفشجان كه به علت بالا آمدن حجم آب بازد شده بود، كنترل شد.
وي افزود: در ديدار ميداني مسئولان شهرستان شهركرد از محل سد چشمه زنه هفشجان قرار شد اصلاح و تقويت بدنه ضلع شرقي و غربي خروجي آبريز اين سد در سريعترين زمان ممكن انجام شود.
ارژنگ تصريح كرد: همچنين مقرر شد تا برنامه ريزي لازم براي استفاده مطلوب از خروجي آب مازاد سد چشمه زنه هفشجان صورت گيرد.
به گزارش ايرنا، بدنبال بارش هاي اخير حجم آب جمع شده پشت سد چشمه زنه هفشجان شهرستان شهركرد افزايش چشمگيري داشت و به همين علت با تصميم شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان شهركرد، دريچه هاي سد چشمه زنه هفشجان باز شد تا خسارتي به آن وارد نشود.
با وجود باز كردن دريچه هاي سد چشمه زنه هفشجان اما بدنبال بارندگي هاي اخير ميزان ورودي آب به سد چشمه زنه هفشجان به 2 مترمكعب در ثانيه رسيد و خروجي آن نيز به همين ميزان بود كه 1.5 متر مكعب آن از دريچه ها و نيم مترمكعب از طريق سرريز خارج مي شد.
سد چشمه زنه هفشجان با حجم مخزن 1.3 ميليون مترمكعب با هدف تامين بخشي از آب كشاورزي مورد نياز دشت هفشجان در شهرستان شهركرد ساخته شد.
اين سد يكي از جاذبه هاي گردشگري چهارمحال و بختياري است كه در شهر هفشجان در 10 كيلومتري مركز استان واقع است.
بدنبال بارش هاي سيل آسا و وزش باد شديد روزهاي اخير در چهارمحال و بختياري به بسياري مناطق استان از جمله شهرستان شهركرد خسارت هاي جدي وارد شد.
7362/2097

سرخط اخبار استان‌ها